Kiedy kupić kasę online?

Autor     maj 4, 2019     Home , Działalność firmy , Rozwiązania dla handlu , Porady    0 Komentarzy
Kiedy kupić kasę online?

To pytanie zadaje nam w 2019 roku wielu Klientów, szczególnie tych którzy już posiadają kasy fiskalne od lat. Od 2016 roku było wiele wątpliwości – kształt przepisów i planowanych zmian był niepewny. Od marca/kwietnia 2019 roku wszystko jest już jasne. Wszystko dzięki Ustawie o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach (Dz.U. 2019 poz. 675).

Od kiedy można kupować kasy online?

Odpowiedź jest jednoznaczna – po 1 maja 2019 roku, każdy podatnik, który chce może zakupić, zainstalować oraz stosować do prowadzenia działalności kasę fiskalną online. Więcej o tym, czym są kasy online w kategorii. Nie oznacza to, że każdy będzie musiał wymienić swoją dotychczasową kasę fiskalną na nową. Obowiązkowa wymiana kas fiskalnych na kasy online dotyczy tylko i wyłącznie wybranych branż, które zostały wymienione w art. 145b ustawy.

Kto i kiedy będzie musiał kupić kasę online?

Do 1 stycznia 2020 roku kasy fiskalne online muszą wprowadzić firmy, które świadczą usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawą opon, ich zakładaniem, bieżnikowaniem i regenerowanie), wymianą opon lub kół w pojazdach silnikowych oraz motorowerach oraz sprzedażą benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych.

Do 1 lipca 2020 roku kasy online dotyczą prowadzących usługi związane z wyżywieniem (wyłącznie stacjonarne placówki gastronomiczne, czyli bez mobilnych punktów typu food truck – bez znaczenia czy całorocznie, czy sezonowo), usługi krótkotrwałego zakwaterowania (wynajem pokoi i apartamentów) oraz sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

Do 1 stycznia 2011 roku kasy fiskalne online staną się obowiązkowe dla świadczących usługi fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne, budowlane, prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów oraz związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (wyłącznie w zakresie wstępu).

Co z pozostałymi branżami? Prowadzący działalność w pozostałych branżach po 1 maja 2019 roku mogą, ale nie muszą kupić kas fiskalnych online – ich wprowadzenie zależy od decyzji samego Klienta.

Co będzie się działo przed terminami obowiązku zakupu kas fiskalnych online?

Tego nikt nie wie na pewno. Bazując jednak na doświadczeniach z lat poprzednich np. gdy do wprowadzenia kas fiskalnych zobligowani byli np. fryzjerzy i kosmetyczki oraz lekarze, można sądzić że również pod koniec 2019 roku, w połowie oraz pod koniec 2020 roku dostępność najlepszych dla poszczególnych branż kas fiskalnych będzie ograniczona. Nie sądzimy, że kas fiskalnych zabranie, ale że Klienci będą zmuszeni kupować „to co jest”. Rozwiązaniem jest zakup kasy online z dużym wyprzedzeniem, ale kto chce wydawać pieniądze szybciej niż trzeba? Dlatego już teraz proponujemy inne rozwiązanie: „Certyfikat dostępności kasy online”.

Na czym polega "Certyfikat dostępności kasy online"?

Koszt certyfikatu to tylko 200 zł brutto i jest to kwota w 100% przeznaczona na przyszły zakup kasy online – gwarancja jej dostępności w terminie późniejszym tj. na miesiąc przed terminem obowiązku wprowadzenia kasy online. Można zatem powiedzieć, że certyfikat de facto nic nie kosztuje.

Kupując certyfikat nie wybiera się jeszcze konkretnego modelu urządzenia (lista dostępnych modeli kas online w połowie listopada 2019 roku będzie na pewno szersza niż 1 maja 2019 roku) oraz konkretnej ceny – oferty. Kupując certyfikat wybierasz tylko firmę, w której gdy będzie to konieczne zakupisz kasę fiskalną online. Jeżeli znasz od lat firmę SAS np. korzystasz z jej serwisu fiskalnego (niektórzy Klienci jeszcze od 1994 roku) wiesz, że wybierasz sprawdzonego i stabilnego partnera.

Dla kogo przeznaczony jest certyfikat dostępności kasy online?

  • Dla Klientów SAS, którzy są zadowoleni ze współpracy,

  • Dla osób, które w latach 2011-2015 kupowały kasy fiskalne „na zapisy” lub inne niż by chcieli,

  • Dla osób, które cenią sobie pewność, możliwość wyboru i wygodę.

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: