Zastosowanie stali nierdzewnej

Autor     paź 17, 2019     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Zastosowanie stali nierdzewnej

Stal nierdzewna została wynaleziona w 1912 roku, ale powszechnie wykorzystuje się ją dopiero od niedawna. Zastosowanie stali nierdzewnej jest możliwe w wielu branżach, od przemysłu i budownictwa po produkty dla konsumentów indywidualnych. Przyczyniają się do tego najważniejsze cechy stali nierdzewnej. Jest ona bardzo wytrzymała, łatwa w czyszczeniu, a przy tym również dobrze prezentuje się od strony estetycznej

Gdzie wykorzystuje się stal nierdzewną?

Stal nierdzewna jest używana w wielu branżach, w których ważna jest wysoka jakość użytych materiałów. Doceniono ją w budownictwie i coraz częściej stal jest stosowana przy projektowaniu nowoczesnych budynków, takich jak wieżowce, centra handlowe lub budynki biurowe. Stal wygląda elegancko, nowocześnie i może też być błyszcząca, co pasuje do szklanych budynków, jakie w większości przypadków obecnie powstają. Dodatkowo można ją łatwo modelować i nadawać jej różnorodne kształty. Stal wykorzystuje się więc w tworzeniu elementów, takich jak rury, balustrady, kabiny wind, kolumny lub filary. Jest odporna na korozję, uszkodzenia mechaniczne, a także wysokie i niskie temperatury. O jej zastosowaniu w budownictwie decyduje też odporność na ogień. Stal nie pali się łatwo, a więc spełnia standardy przeciwpożarowe. Wykorzystując ją można lepiej zadbać o bezpieczeństwo osób, które z budynku korzystają.

Stal nierdzewna znalazła również zastosowanie w przemyśle samochodowym, a także w transporcie. Wykonuje się z niej niektóre elementy samochodów, a także kontenery, które służą do przewożenia różnych substancji i to takich, które się od siebie bardzo różnią. Stal można łatwo umyć, dlatego tym samym kontenerem można przewozić zarówno żywność, jak i substancje takie jak np. olej opałowy. Należy jedynie dokładnie wyczyścić kontener.

Stal nierdzewna jest również powszechnie wykorzystywana jako materiał, z którego konstruuje się wyposażenie zakładów produkcyjnych, meble, urządzenia i narzędzia. Coraz częściej stosuje się ją do produkcji sprzętu dla użytkownika indywidualnego, ale największe zastosowanie stal ma w branży gastronomicznej.

Zastosowanie stali nierdzewnej w gastronomii

Większość profesjonalnych kuchni gastronomicznych jest niemal w całości zbudowana ze stali nierdzewnej. Wykonuje się z niej urządzenia, takie jak: piece gastronomiczne, krajalnice, lodówki, zamrażarki, chłodnie i o wiele więcej profesjonalnego sprzętu gastronomicznego. Powszechnie wykorzystywane są również meble ze stali nierdzewnej, czyli zlewy, stoły, półki lub szafki. Dostępna jest też bogata oferta akcesoriów ze stali wśród, których warto wymienić chociażby noże, tace, garnki, pojemniki lub formy.

Zastosowanie stali w branży gastronomicznej jest tak duże, gdyż materiał ten bardzo łatwo utrzymać w czystości, a jest to kluczowe przy sprzedawaniu żywności. Meble i urządzenia mają też ciągły kontakt z wodą i substancjami, które wydostają się z produktów żywnościowych, a stal jest na nie odporna i nie dochodzi do korozji. Również ciągłe wykorzystywanie poszczególnych elementów w kuchni, chociażby otwieranie i zamykanie drzwiczek albo korzystanie z ostrych narzędzi sprawia, że materiał musi być bardzo wytrzymały. Takim materiałem jest właśnie stal, którą nie ulega łatwo mechanicznym uszkodzeniom. Wszystko to sprawia, że meble lub urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej stanowią dobrą inwestycję.

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: