Jak urządzić salon kosmetyczny?

Autor     sty 20, 2020     Home , Porady    0 Komentarzy
Jak urządzić salon kosmetyczny?

Salon kosmetyczny jest miejscem, które kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością i relaksem. Podczas urządzania salonu należy pamiętać o estetyce zarówno zewnętrznej, jak i panującej wewnątrz, odpowiednim sprzęcie do wykonywania zabiegów i spełnieniu podstawowych norm sanitarnych. W związku z tym powstaje pytanie, jak urządzić salon kosmetyczny, by spełniał zarówno estetyczne oczekiwania klientów, jak i był praktyczny i profesjonalny do wykonywania zabiegów?

Profesjonalny sprzęt to podstawa

Bez odpowiednio przygotowanego sprzętu praca w salonie jest niemożliwa. Dlatego też warto postawić na wysokiej jakości akcesoria, które będą dostosowane do profilu działalności, oferowanych zabiegów i pozwolą wykonywać w pełni profesjonalne usługi. 

Oprócz narzędzi do pracy ważne jest też odpowiednie umeblowanie salonu. Niezbędny jest zakup specjalistycznego fotela, na którym klienci spędzać będą najwięcej czasu. Konieczne jest więc zapewnienie im maksymalnego komfortu i wygody podczas zabiegu. Warto stawiać na modele z szerokim zakresem regulacji na wielu poziomach. 

Dobrze jest też zaopatrzyć salon w szafki na akcesoria i dokumenty. Jeżeli posiadamy kosmetyki na sprzedaż, idealnym rozwiązaniem będzie ich wyeksponowanie na estetycznej witrynce. Same kosmetyki stanowią bardzo ważny punkt i będą miały ogromny wpływ na jakość świadczonych usług. Nie trzeba więc mówić, jak istotne jest korzystanie z preparatów najwyższej jakości.

Estetyka salonu

Obok profesjonalnego sprzętu równie ważny jest estetyczny i przyciągający wzrok wystrój wnętrza. Wielu klientów potrafi na pierwszy rzut oka ocenić salon po wyglądzie i skorelować estetykę wnętrza z jakością świadczonych usług. Z tego względu konieczne jest zwrócenie uwagi na spójność i każdy najdrobniejszy detal. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na elegancki wystrój, czy nadanie orientalnego klimatu, ważne jest zachowanie spójności. Już od samego wejścia klient powinien zostać zachęcony, by pozostać w salonie dłużej. 

Ważne jest urządzenie miejsca, które nasz gość widzi zaraz po wejściu. Stylowa lada i znajdujące się na niej detale są bardzo istotne w odbiorze całości. Aby efektu nie zepsuła niezbyt estetyczna kasa fiskalna, warto wybrać nowocześniejszy model o wyrafinowanym designie. Współczesne kasy fiskalne nie muszą szpecić, a wręcz stanowią ozdobę i świetny detal. Jako przykład podać można dostępne w wielu kolorach modele kas Elzab K10, czy gustowne kasy Novitus Next. 

W gabinetach kosmetycznych dobrze sprawdzają się jasne i pastelowe barwy zarówno na ścianach, jak i meblach. Powiększają optycznie pomieszczenie i wzmagają poczucie luksusu. Projektując poszczególne partie salonu, warto znaleźć miejsce na miły kącik w stylu poczekalni, gdzie klient zostawi swoje rzeczy i będzie mógł przyjemnie spędzić czas, czekając na swoją kolej. W poczekalni warto postawić ekspres do kawy. Dobra, świeżo zmielona kawa z pewnością umili czas oczekiwania.
Powiązane produkty

Powiązane posty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: