Kasa fiskalna na raty

Autor     cze 16, 2020     Home , Działalność firmy , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Kasa fiskalna na raty

Kasa fiskalna to urządzenie niezbędne do prowadzenia zapisu obrotu oraz kwot podatku ze sprzedaży. Jest ona jednym z podstawowych elementów wyposażenia firmy i należy poświęcić odpowiedni czas i zasoby finansowe, aby wybrać odpowiednią dla siebie. Jednak co w przypadku, gdy jej cena przewyższa możliwości początkującego przedsiębiorcy? Żaden problem. Kasę fiskalną można spłacać w systemie ratalnym, dużo łagodniejszym dla portfela, niż jednorazowy zakup.

Kasa fiskalna na raty - gdzie ją kupić?

Zakup kasy fiskalnej na raty może być naprawdę dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o początkujących przedsiębiorców. Gdzie warto dokonać takiej formy zakupu, aby mieć gwarancję uczciwej ceny i solidnego sprzętu? Taką możliwość wykupienia oferujemy w naszych salonach Sas24.pl. Jako jeden z dostawców kas fiskalnych Novitus (przy współpracy z Siemens Finance) przygotowaliśmy prostą procedurę zakupu urządzeń. Na portalu simplylease.pl można sprawdzić przykładowe oferty pożyczek leasingowych. Jak dokonać zakupu kasy? To bardzo proste:

  1. Klient, po skontaktowaniu się ze sprzedawcą, otrzymuje na swój adres e-mail o przygotowanej ofercie zakupu kasy fiskalnej w systemie ratalnym;

  2. Wypełnia prosty wniosek ze swoimi niezbędnymi danymi kontaktowymi (telefon, adres mailowy, nr dowodu);

  3. Wykonuje opłatę weryfikacyjną w wysokości 1 zł;

  4. Otrzymuje powiadomienie na adres e-mail lub numer telefonu o przyznaniu finansowania;

  5. Podpisuje umowę online;

  6. Odbiera zamówiony sprzęt po wcześniejszym uzgodnieniu formy dostawy.

Czy przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej na raty?

Tak, taka ulga jest możliwa. Taka ulga uprawnia do odzyskania części poniesionych kosztów i polega na odliczeniu od podatku należnego kwoty wydanej na zakup w wysokości 90% ceny każdej z zakupionych. Ulga ta wynosi jednak nie więcej niż 700 zł. Może zostać przyznana dopiero po spłaceniu wszystkich rat.

Według najnowszych przepisów, które weszły do życia 1 maja 2019 r. ulga na zakup przysługuje tylko w przypadku zakupu on-line przez osoby, u których:

  • powstał obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży i w obowiązujących terminach rozpoczęli użytkowanie kas

  • nie powstał obowiązek ewidencji, ale osoby te dobrowolnie zdecydowały się na prowadzenie jej, a wcześniej nie używali innych rodzajów kas 

  • powstał obowiązek wymiany kas na kasy online

Na kim ciąży obowiązek posiadania kasy fiskalnej w 2020 roku?

Za pomocą kasy fiskalnej zobowiązane są rejestrować swoje dochody osoby, które sprzedają towary bądź usługi osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej i rolnikom ryczałtowym. Istnieją od tych zasad jednak wyjątki.

Przedsiębiorca nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej, jeśli sprzedaje swoje towary i świadczy usługi dla osób nieprowadzących działalności, zwolnionych z ewidencjonowania. W przypadku sprzedaży zwolnionej z ewidencjonowania, jak i tej niezwolnionej, zwolnienie przysługuje jedynie w przypadku, gdy udział obrotów uzyskanych ze sprzedaży zwolnionej z ewidencjonowania w stosunku do obrotów ogółem, był w minionym roku wyższy niż 80%.

Istnieje także następujący wyjątek: zwolnienie z obowiązku posiadania kasy fiskalnej dla osób, których obrót był nie większy niż 20 tysięcy złotych. Gdy obrót przedsiębiorcy na rzecz rolników ryczałtowych i osób prywatnych w poprzednim roku nie przekraczał 20.000 zł . W przypadku, gdy rozpoczęcie prowadzenia sprzedaży nastąpiło po paru miesiącach od rozpoczęcia nowego roku finansowego, wtedy obrót nie może przekroczyć podanego limitu w odpowiedniej proporcji do czasu, gdy były wykonywane czynności zarobkowe.

Jak kupić kasę fiskalną na raty?

Prosimy o kontakt z naszym doradcą w najbliższym biurze handlowym:

Zielona Góra - tel. kom. + 48 601 63 63 17

Gorzów Wlkp. - tel. kom. + 48 669 63 63 66

Poznań - tel. kom. + 48 601 63 65 20
Powiązane produkty

Powiązane posty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: