Jak otworzyć bar?

Autor     lip 14, 2020     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Jak otworzyć bar?

Gdy widzimy sukcesy okolicznych pubów, w naszej głowie może pojawić się myśl, że jest to bardzo opłacalny biznes, który musi się udać. Ludzie coraz częściej wychodzą z domów do barów po to by spotkać się ze znajomymi, poznać nowe osoby czy po prostu napić się dobrego piwa. Jak wygląda to naprawdę? Jak otworzyć bar i czy jest to opłacalne? Dowiedzą się tego Państwo po przeczytaniu poniższego artykułu.

Jak otworzyć bar? Co musimy zaplanować w pierwszej kolejności?

Otwarcie własnego baru powinna poprzedzić burza myśli, która pozwoli nam na podjęcie kilku bardzo ważnych decyzji. Przede wszystkim czy otworzyć bar w mieście czy na przedmieściach? Przy wyborze lokalizacji dla naszego pubu, musimy uwzględnić to, by bawiący się ludzie nie przeszkadzali nikomu na zewnątrz oraz by dojazd do pubu był łatwy. Kolejna sprawa, którą musimy przemyśleć, to wynajem lokalu lub jego kupno, budowa. Musimy więc stworzyć projekt pubu, który chcielibyśmy otworzyć. Bar to nie tylko miejsce dla gości, ale także pomieszczenie socjalne, magazyn do przechowywania produktów oraz ewentualnie biuro do prowadzenia rozliczeń.

Gdy uwzględnimy już kwestię położenia i wielkości lokalu, musimy zaplanować przestrzeń i koncepcję wnętrza. Analizując koncepcję własnego pubu, warto zastanowić się nad rodzajem piwa, które będziemy serwować. Możemy zdecydować się np. na piwa rzemieślnicze, które nie będą oferowane przez inne puby w okolicy.Takie kwestie należy poruszać, gdy myślimy nad tym jak otworzyć bar. Jeśli chodzi o kwestie dekoracyjne, są one indywidualną sprawą każdego człowieka.

Ważne w otwieraniu własnego baru jest to, by nie zapomnieć o zakupie standardowego sprzętu, w który powinien być wyposażony lokal, np. urządzenia chłodnicze, a także sprzętu barowego. Są to przede wszystkim kufle do piwa i inne szkła oraz lodówki do chłodzenia piwa i napoi. Musimy przemyśleć także zakup profesjonalnych akcesoriów barowych, jak na przykład kruszarka do lodu, shakery i miarki barowe do drinków. Jeśli nie jesteśmy pewni w jaki sprzęt i akcesoria powinien być wyposażony bar, warto zapoznać się z ofertą firmy Stalgast, w której znajduje się profesjonalne wyposażenie barowe. 

Formalności z prawnego punktu widzenia. 

Kolejną czynnością, którą powinniśmy wykonać, jeśli chcemy otworzyć własny bar, jest zapoznanie się z obowiązkami prawnymi, które będą się z tym wiązały. Otwierając własny biznes, trzeba go zarejestrować. Musimy założyć własną firmę, założyć rachunek bankowy, wybrać biuro rachunkowe i formę opodatkowania. Jednak nie to będzie najważniejsze w otwarciu własnego baru. Bar bez muzyki i piwa, nie będzie barem. W związku z tym musimy wykupić możliwość odtwarzania muzyki w lokalu, a także uzyskać koncesje na sprzedaż alkoholu. Kolejną ważną kwestią są wymogi sanepidu, które muszą być spełnione, jeśli chcemy, by nasz lokal mógł być udostępniony gościom. Te prawne obowiązki, będą wynikały również z obrotu żywnością. W celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności będziemy musieli wdrożyć system HACCP oraz Dobre Praktyki Higieniczne. Ponadto uwzględniamy przepisy zapewniające ochronę przeciwpożarową.  Nie możemy zapomnieć o RODO, z którym trzeba będzie się zapoznać w związku z zatrudnianiem pracowników lokalu i zamontowaniem monitoringu. 

Wszystkie te czynności wydają się być bardzo skomplikowane, jednak jeśli zależy nam na tym, by nasz bar był miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla klientów, będą one tylko formalnością, którą należy przejść, by móc legalnie prowadzić swój biznes. Warto dodać, że sprawy prawne możemy zlecić wykonawcom, specjalizującym się w przepisach prawa, wymogach przy otwarciu lokalu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej.Powiązane produkty

Powiązane posty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: