Jak otworzyć juice bar?

Autor     wrz 15, 2020     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Jak otworzyć juice bar?

W ciągu ostatnich lat powstało wiele przedsiębiorstw, które skupiają swoją działalność wokół ludzi chcących dbać o swoje zdrowie. Rodzajem takiego przedsiębiorstwa jest również juice bar - lokal oferujący przede wszystkim świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców. Wydaje się, że w obecnych czasach potrzeba dostarczania sobie świeżych i smacznych porcji witamin jest o wiele większa, niż jeszcze dziesięć lat temu, dlatego otwarcie takiej działalności to dobry pomysł na biznes. A jak jest w istocie?

Czy juice bar to opłacalny biznes?

Warto zdawać sobie sprawę, że świeżo wyciskane soki, choć lubi je ogromna część społeczeństwa, nie są raczej kupowane codziennie. W naszej kulturze o wiele bardziej opłacalna jest sprzedaż kawy, czy, niestety, alkoholu. Na świeże soki wciąż jesteśmy skłonni przeznaczać o wiele mniej pieniędzy, co też przekłada się na codzienną ilość klientów. Nie oznacza to jednak, że taki biznes nie ma w ogóle racji bytu. Juice bary bardzo zachęcają w upalne, letnie dni i bywają doskonałym pomysłem podczas okresu jesienno-zimowego, kiedy najbardziej brakuje nam witamin. Sposobem na przyciągnięcie klientów jest również stworzenie ciekawych kompozycji smakowych, niedostępnych w żadnym innym barze ze świeżymi sokami. Jednak podstawową zasadą takiego biznesu jest zadbanie o to, by w pobliżu nie znajdowała się konkurencja; przy tak niewielkiej ilości klientów będzie to samobójczy krok, tym bardziej, że stali bywalcy juice barów tak czy siak wybiorą lokal, który już dobrze znają. Najczęściej znajduje się juice bary w galeriach handlowych albo w punktach typowo turystycznych. Istnieją również juice bary mobilne, na świeżym powietrzu, jednak to rozwiązanie sprawdza się jedynie przy dobrej pogodzie.

Franczyza

Jednym ze sposobów na zarabianie na juice barach jest stworzenie własnej franczyzy. Można również stać się franczyzobiorcą i zbudować swój biznes pod marką, która jest już znana i lubiana. Jednak nie oszukujmy się, franczyz w branży barów ze świeżo wyciskanymi sokami, jest bardzo niewiele, a jeśli już, to są one niewielkie i mało znane. Będąc franczyzobiorcą, być może i zdobywamy kilku dodatkowych klientów, którzy kojarzą markę na przykład z innego miasta, jednak zawsze wiąże się do odprowadzania kilku procent swojego miesięcznego dochodu do franczyzodawcy. O wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest stworzenie własnego szyldu, pod którym otwarte zostanie kilka kolejnych lokali. Jednak wymaga to ogromnej pracy nad budową wizerunku.

Juice bary a biznes

Założenie własnego juice baru wbrew pozorom jest inwestycją, która może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Same chłodziarki i profesjonalne wyciskarki to przeogromny koszt, a na początku takiej działalności jest takich kosztów znacznie więcej. Trzeba zatem posiadać dobrze opracowany biznesplan, który pozwoli oszacować wielkość kredytu oraz przewidywany czas pierwszych zysków. Wielu biznesmenów rozszerza swoją ofertę o inne fit produkty (zdrowe kanapki, świeże owoce itp.), co początkowo generuje dodatkowe wydatki, jednak w przyszłości pozwala dotrzeć do większej liczby klientów. Warto pamiętać, że juice bar łatwo może przestać być juice barem, jeśli w jego ofercie pojawią się produkty dużo chętniej kupowane na co dzień przez ludzi, takie jak kawa, czy desery. Dlatego utrzymanie biznesu w takiej formie wymaga bezwzględnie konsekwencji, ale również kreatywności i nieszablonowego spojrzenia na swój biznes. Kto wie, może dzięki dobrej reklamie, ciekawym gadżetom, a może po prostu za sprawą wyjątkowych soków, uda się osiągnąć sukces i zająć wciąż wolne na rynku miejsce pioniera juice barów?Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: