Sterylizator powietrza - gdzie go używać?

Autor     gru 14, 2020     Home , Rozwiązania dla gastronomii , Porady    0 Komentarzy
Sterylizator powietrza - gdzie go używać?

Powietrze, którym oddychamy w swoim otoczeniu zawodowym i społecznym jest dalekie od doskonałości. W wydychanym i wdychanym powietrzu, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach znajdują się wszelkie drobnoustroje - zarodniki pleśni i grzybów,  bakterie, wirusy, roztocza, alergizujące pyłki i wiele innych, chorobotwórczych patogenów. O ich obecności świadczą nie tylko przykre zapachy, lecz również szybko psująca się żywność, zatrucia pokarmowe, alergie i złe samopoczucie przebywających wokół osób.

Sterylizator powietrza to urządzenie, które w prosty i skuteczny sposób oczyści nie tylko powietrze i przedmioty w pomieszczeniu ze wszelkich drobnoustrojów, lecz również zapewni odpowiednie warunki sanitarno-higieniczne przebywających w nim osób.

Gdzie można stosować sterylizator powietrza?

Czyste, wolne od patogenów powietrze jest szczególnie istotne w pomieszczeniach, w których należy zapewnić szczególne warunki higieniczne:

 • hale produkcyjne przetwórstwa żywności,
 • kuchnie, kawiarnie, bary i restauracje,
 • hotele, stołówki szkolne,
 • sale gimnastyczne, siłownie,
 • szpitale,
 • salony fryzjerskie
 • sklepy,
 • biura,
 • domy opieki społecznej,
 • sklepy,
 • zakłady napraw samochodowych,
 • gabinety lekarskie, stomatologiczne i weterynaryjne,
 • mieszkania i wiele innych.

Jaki sterylizator powietrza wybrać?

Podstawowym kryterium wyboru sterylizatora powietrza jest rodzaj pomieszczenia, w którym będzie on używany oraz rodzaj i ilość potencjalnych patogenów w nim się znajdujących.

Sterylizator do mieszkania

Wystarczającym urządzeniem będzie jednofunkcyjny sterylizator przepływowy UVC ROOM 30 RHODE https://www.sas24.pl/sterylizator-przeplywowy-powietrza-uvc-room-30-jednofunkcyjny-27948.html. Zajmuje niewiele miejsca, za pomocą promieniowania UVC likwiduje wszelkie mikroby, znajdujące się w powietrzu. Może pracować w trybie ciągłym i co ważne, jest bardzo cichy, nie zakłóca codziennych czynności ani wypoczynku domowników. Do wyboru w kilku wersjach kolorystycznych.

Sterylizator do gabinetów medycznych

Urządzenie przepływowe RHODE UV-C ELITE  https://www.sas24.pl/sterylizator-przeplywowy-powietrza-uvc-elite-50-jednofunkcyjne-27943.html spełni wszelkie wymagania zarówno w zakresie funkcjonalności, jak też estetyki. Jest wyjątkowo komfortowy w użytkowaniu, można go zaprogramować wedle potrzeb czasu i intensywności pracy w ciągu dnia i tygodnia, ustawić w nim tryb wakacyjny i nocny, a konieczność wymiany lampy oraz filtra sygnalizuje sygnałem dźwiękowym.

Jest elegancki, z możliwością wyboru obudowy w wielu opcjach kolorystycznych. Można go ustawiać na specjalnej podstawie lub w wersji mobilnej, do przesuwania na kółkach z hamulcem. Sterylizator RHODE UV-C ELITE można z powodzeniem stosować również w małych kawiarniach, barach oraz salonach kosmetycznych i fryzjerskich.

Sterylizator do gastronomii i szpitali

Urządzenie dwufunkcyjne jest zalecane do pomieszczeń, w których wymagania sanitarno-epidemiologiczne są bardzo zaostrzone. Sterylizator przepływowy powietrza dwufunkcyjny UVC-INOX-51 https://www.sas24.pl/sterylizator-przeplywowy-powietrza-uvc-inox-51-dwufunkcyjny-27920.html skutecznie niszczy wszelkie drobnoustroje w dużych pomieszczeniach do 100m2. Działa w sposób dwufazowy, w zależności od zapotrzebowania. Zamontowane lampy UV-C wewnątrz urządzenia uruchamiane są wówczas, gdy w pomieszczeniu przebywają ludzie, powietrze jest oczyszczane wówczas przepływowo, natomiast podczas ich nieobecności można uruchomić lampy z promieniowaniem zewnętrznym.

Wszystkie sterylizatory spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, z zachowaniem najwyższych gwarancji skuteczności. Sprawdź pełną ofertę sterylizatorów i urządzeń do dezynfekcji - kliknij tutaj.

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: