Jaki sterylizator UV wybrać do gastronomii, biura oraz sklepu?

Autor     gru 16, 2020     Home , Rozwiązania dla handlu , Rozwiązania dla gastronomii , Rozwiązania dla biur , Porady    0 Komentarzy
Jaki sterylizator UV wybrać do gastronomii, biura oraz sklepu?

Rzeczywistość pandemii postawiła wiele branż przed nowymi wyzwaniami. Zostały wprowadzone przepisy, które nakazują dezynfekcję powierzchni między innymi w lokalach gastronomicznych, sklepach czy też biurach. Choć oczywiście można ją przeprowadzać za pomocą przeznaczonych do tego środków i substancji, to jednak warto się zastanowić nad sterylizatorem UV. Czym on dokładnie jest i jak działa? 

Sterylizator UV - czym jest i jak działa?

Jest to urządzenie przeznaczone do sterylizacji powietrza oraz powierzchni płaskich. Jego głównym elementem jest najczęściej lampa rtęciowa, które emituje światło o długości od 100 do 280 nm. Z całego światła UV tylko UVC zabija wirusy. Ze względu na skutki działania promieniowania ultrafioletowego na organizmy żywe wyróżnia się:

  • UVC – długość fali: 100–280 nm
  • UVB – długość fali: 280–315 nm
  • UVA – długość fali: 315–380 nm

Światło UVC o wskaznej długości fali prowadzi do uszkodzenia DNA drobnoustrojów. Warto jednak wspomnieć, że nie eliminuje ono wszystkich wirusów i bakterii, nie działa na formy przetrwalnikowe, dlatego działanie tego urządzenia zalicza się bardziej do dezynfekcji niż sterylizacji. W dobie pandemii urządzenia te zyskały na popularności, ponieważ pozwalają w szybki sposób zdezynfekować dużą powierzchnię niewielkim kosztem. Sterylizator UV może zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusa do minimum, przez co znalazł zastosowanie m.in. w komunikacji publicznej w Chinach.

Najlepsze sterylizatory UV - nasz wybór

Na rynku obecnych jest wiele urządzeń reklamowanych jakp sterylizatory UV. Jednak nie każdy z nich odpowiednio spełnia swoje zadanie, dlatego też postanowiliśmy przygotować krótkie i całkowicie subiektywne zestawienie najlepszych sterylizatorów UV. Zdecydowanie zmniejszą ryzyko zakażenia koronawirusem w Twojej firmie i zwiększą bezpieczeństwo pracowników, jak i klientów. Oto nasz wybór:

UVC PROFI 102 RHODE

Absolutnie bezkompromisowe urządzenie. Jako, że COVID-19 to wirus, który przenosi się drogą kropelkową to jest szczególnie zaraźliwy w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie nie następuje intensywna wymiana powietrza. Ten sterylizator temu zaradzi, ponieważ działa na zasadzie przypływu. Używając wentylatorów wciąga powietrze do swojego wnętrza, gdzie to jest wystawiane na działanie promieni UV, a wypuszcza już to zdezynfekowane. Posiada sprawność na poziomie 145 m³/h co w zupełności wystarczy w restauracji, niewielkim sklepie lub biurze. Montowany jest na ścianie, najczęściej nad drzwiami. Model ten można kupić w tym miejscu.

Sterylizator Sterylis Basic-300 UVC

W odróżnieniu od poprzedniej propozycji, ten sterylizator cechuje mobilność. Został umieszczony na podstawce z kółkami, które pozwalają na jego przenoszenie pomiędzy pomieszczeniami, ale i nawet budynkami. Poza dezynfekcją za pomocą promieni UV urządzenie to zostało również wyposażone w funkcję filtracji powietrza. Pozwala to na utrzymanie jeszcze zdrowszego powietrza w pomieszczeniu. Charakteryzuje go również cicha praca, prosta obsługa oraz wygoda - sterylizator informuje użytkownika o konieczności wymiany lampy lub filtra. Urządzenie można nabyć w tym miejscu.

Sterylizator UVC ELITE 50 RHODE

Bardzo zaawansowany model, który cechuje się niebagatelnym designem. Pozawala na zaprogramowanie pracy na okres całego tygodnia, dokładnych godzin działania, licznik godzin pracy, czy dźwięków informujących o konieczności wymiany lampy. Posiada wydajność na poziomie 145 m³/h, co jest w zupełności wystarczające dla średniej wielkości przestrzeni. Jego stylistyka zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ urządzenie idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, a sterylizator można nabyć tutaj.Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: