Pojemniki gn

Autor     wrz 13, 2021     Home , Rozwiązania dla gastronomii , Porady    0 Komentarzy
Pojemniki gn

Każdy restaurator doskonale zna skrót GN - Gastro Norm. Profesjonalna branża gastronomiczna rządzi się swoimi prawami. Aby spełnić podstawowe normy bezpieczeństwa i higieny, w kuchni restauracyjnej musi znaleźć się wiele profesjonalnych produktów. Pojemniki GN to absolutna podstawa wyposażenia. Przyjrzyjmy się im z bliska. 

Charakterystyka pojemników gastronomicznych GN

Skąd pomysł na stosowanie akurat takich pojemników, w takich konkretnych rozmiarach?. Gastro Norm powszechnie używany jest zarówno w branży gastronomicznej jak i wśród producentów sprzętu AGD. Jest to mówiąc najprościej ujednolicenie oznaczenia wielkości naczyń. Oznacza to, że pojemniki GN z łatwością dopasować można do każdego urządzenia AGD. Bajecznie proste? A jakie praktyczne!. 

Zalety użytkowania pojemników GN

Ogromną zaletą jaką cechują się pojemnik gn, jest łatwość utrzymania ich w czystości. Posiadają zaokrąglone rogi, co sprawia, że resztki jedzenia nie pozostają w głębi pojemników. Dzięki temu, zapewnia się stuprocentową ochronę klientów restauracji przed rozwojem grzybów i bakterii zagrażających zdrowiu. 

Ponadto, pojemniki wykonane są z materiałów, które nie wchodzą w reakcję z przechowywaną żywnością, dzięki czemu zachowują cały smak potraw. Pojemniki najczęściej produkowane są ze stali nierdzewnej czy poliwęglanu. Są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. 

Rodzaje oraz rozmiar pojemników gn

Pojemniki GN stworzono aż w dziewięciu ujednoliconych rozmiarach. Dzięki temu, pojemnik dopasujesz do każdego rodzaju swojego sprzętu AGD. Najmniejsze dostępne rodzaje pojemników gn to: 108x176mm czy 176x162mm.  Średnie dostępne wielkości to: 265x163mm czy 325x265mm. Największe pojemniki osiągają wielkość 530x325mm oraz 650x530mm. 

Co więcej, każdy dostępny rozmiar można wybrać w różnych głębokościach. Dzięki czemu pojemniki idealnie można dopasować do rodzaju przechowywanej żywności. 

Pojemniki GN możemy wybrać standardowe, z uchwytami bądź premium (pojemniki wyposażone w praktyczne pokrywy). 

Nie można pominąć także ekspozycyjnych pojemników gn. Wykonane są one ze stali chromowanej, aluminium bądź też przezroczystych tworzyw sztucznych. Ich głównym przeznaczeniem jest nienaganna prezentacja gotowych potraw, wyeksponowanych na sali w formie słynnego "stołu szwedzkiego" czy na ladach w supermarketach. 

GN 1/1 

530×325 mm

GN 2/1

650×530 mm

GN 1/2

325×265 mm

GN 2/4 

162×530 mm

GN 2/3

354×325 mm

GN 1/3 

325×176 mm

GN 1/4 

265×163 mm

GN 1/6 

176×162 mm

GN 1/9 

108×176 mm

Zastosowanie pojemników gn

Dzięki temu, że pojemniki wykonane są ze stali nierdzewnej, można stosować je praktycznie we wszystkich rodzajach sprzętu AGD wykorzystywanego w branży gastronomicznej. Najpopularniejsze z nich to szafy chłodnicze, szafy mroźne, piece konwekcyjno- parowe, bemary, podgrzewacze bufetowe. 

Dodatkową zaletą pojemników gn powszechnie wykorzystywanych w gastronomii jest możliwość ich piętrowego układania, co powoduje znaczną oszczędność miejsca. 

W profesjonalnych kuchniach, pojemniki GN wykorzystywane są praktycznie na każdym etapie przygotowywania, jak również przechowywania składników i gotowych produktów. Jednym słowem, są to produkty wielozadaniowe, a gotowanie i przygotowywanie dań przy ich pomocy jest przede wszystkim bardzo higieniczne. Pomimo tego, że pojemniki produkowane są głównie z myślą o profesjonalnej branży gastronomicznej, nic nie szkodzi na przeszkodzie, by korzystać z nich w naszym prywatnym, domowym zaciszu. Co więcej, wielu indywidualnych konsumentów decyduje się na taki wybór do własnych kuchni. W porównaniu do zwykłych pojemników plastikowych czy szklanych do przechowywania żywności, pojemniki GN wypadają o wiele korzystniej pod wieloma, wyżej wymienionymi względami. Przekonaj się osobiście.

Powiązane posty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: