Krajalnica do wędlin - pomoc w kuchni profesjonalnej i domowej

Autor     wrz 20, 2021     Home , Rozwiązania dla gastronomii , Porady    0 Komentarzy
Krajalnica do wędlin - pomoc w kuchni profesjonalnej i domowej

Krajalnica do wędlin jest multifunkcyjnym urządzeniem, które jest jednym z podstawowych sprzętów AGD w domowej oraz profesjonalnej kuchni. Z pomocą krajalnicy można pokroić wybrane produkty spożywcze w równe i cienkie plastry, zachowując maksymalny poziom higieny i czystości. To urządzenie, które pozwala na usprawnienie pracy w kuchni, dzięki czemu osoby zajmujące się obsługą klienta oszczędzają cenny czas. Jaką krajalnicę do wędlin wybrać?

Krajalnica do wędlin - podstawowe informacje

Krajalnica do wędlin jest urządzeniem przeznaczonym do użytku w lokalach gastronomicznych, jak i domowych kuchniach. Jej główną funkcją jest krojenie wybranego produktu, na przykład wędliny, sera czy chleba na plastry o określonej grubości. Krajalnica zbudowana jest z obszernego korpusu, ruchomej tacki oraz okrągłej tarczy z ostrzem.

Wędlinę lub inny produkt spożywczy umieszcza się na ruchomej tacce, a po wybraniu odpowiedniej grubości, przesuwa się ku ostrzu, co pozwala na szybkie i sprawne krojenie. Otrzymane plastry są równe i dokładnie pocięte, co pozwala zachować maksymalny poziom estetyki oraz higieny. Wysokiej jakości krajalnice, które przeznaczone są do profesjonalnego jak i indywidualnego użytkowania można znaleźć na stronie: SAS24.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając krajalnicę do wędlin?

 

Zakup krajalnicy do wędlin powinien być przemyślany. Urządzenia różnią się od siebie wieloma parametrami, a dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb pozwala na zakup najlepszego sprzętu. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na:

  • moc urządzenia - to parametr, który określa szybkość i sprawność krojenia. Moc krajalnicy wpływa też na jakość i wygląd otrzymywanych plastrów: do użytku profesjonalnego warto wybierać modele o dużej mocy, które poradzą sobie z siekaniem miękkich, kruchych oraz twardych wędlin. Jednym z modeli, który polecany jest do lokali gastronomicznych jest urządzenie: ​​Ma-Ga 612p

  • wykonanie krajalnicy - wysokiej jakości modele będą wykonane z odpornych na zużycie oraz korozję surowców, jak na przykład model: Ma-Ga 310p2. Stal nierdzewna, z której wykonane jest urządzenie jest prosta w utrzymaniu czystości, a dodatkowo jej prosta konstrukcja ułatwia mycie i usuwanie resztek wyrobów spożywczych.

  • sposób cięcia - najbardziej precyzyjnym oraz dokładnym sposobem krojenia wędlin jest metoda grawitacyjna. To sposób, który nie wymaga dociskania wędliny do tarczy z ostrzem, dzięki czemu otrzymywane plastry są równe, a ich brzegi nieposzarpane. Grawitacyjny sposób cięcia jest obecny w modelu: Kitchen Line 300.

Jakie zalety przynosi zakup krajalnicy do wędlin?

Zakup krajalnicy do wędlin przynosi wiele korzyści, zarówno dla posiadaczy lokali gastronomicznych, jak i użytkowników prywatnych. Najważniejszą zaletą krajalnicy do wędlin jest znaczne przyspieszenie pracy, dzięki jej użytkowaniu. Krojenie wędlin nożem jest czasochłonne, dlatego ich automatyczne siekanie pozwala na zaoszczędzanie cennego czasu w ciągu dnia.

Kolejną zaletą krajalnicy jest dokładność. Możliwość wybrania grubości plastrów sprawia, że otrzymane kawałki są symetryczne, równe oraz nieposzarpane. To efekt, którego nie da się osiągnąć wykorzystując do krojenia zwykły nóż kuchenny. Dodatkowo, użytkowanie wysokiej jakości urządzenia, które jest łatwe w utrzymaniu czystości pozwala zachować najwyższy reżim sanitarny i higienę w kuchni.

Krajalnica do wędlin - obowiązkowy element wyposażenia kuchni

Krajalnica do wędlin jest jednym ze sprzętów, który warto wybrać zarówno do profesjonalnego lokalu gastronomicznego, sklepu mięsnego oraz domowej kuchni. Jej funkcjonalność pozwala na usprawnienie pracy i krojenie wędlin w sposób precyzyjny i dokładny.

Krajalnica zastępuje konieczność użytkowania noża kuchennego, co wpływa nie tylko na bezpieczeństwo w pracy, ale też znacznie usprawnia jej przebieg. Warto stawiać na modele, które wykonane są z wysokiej jakości komponentów, z uwagi na ich niską awaryjność oraz wieloletnią możliwość użytkowania. 

Zapytaj eksperta

4.8 /5
23 ocen