Naleśniki z naleśnikarki

Autor     paź 26, 2021     Home , Działalność firmy , Rozwiązania dla gastronomii , Pomysł na biznes    0 Komentarzy
Naleśniki z naleśnikarki

Naleśniki są jednym ze smaczniejszych i prostszych w przygotowaniu dań, które mogą stanowić bazę nie tylko dla słodkich deserów, ale także wytrawnych potraw obiadowych. Kluczem idealnego posiłku jest dobry przepis na ciasto oraz odpowiednie urządzenia do smażenia, spośród których wyróżniamy między innymi klasyczne patelnie oraz naleśnikarki. W większości gospodarstw domowych to właśnie patelnia jest naczelnym przyrządem do przygotowywania naleśników - istnieją bowiem specjalne patelnie dedykowane właśnie takim potrawom. Dlaczego jednak warto postawić na naleśniki z naleśnikarki zamiast standardowej patelni i na co zwrócić uwagę w wyborze idealnego sprzętu?

Dlaczego naleśniki z naleśnikarki smakują lepiej?

Jedną z częściej pojawiających się trudności przy smażeniu naleśników jest przywieranie i przewracanie ciasta przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego natłuszczenia patelni. Celem używania naleśnikarek jest nie tylko optymalna temperatura grzania, ale także duża wytrzymałość i łatwość w oddzielaniu placka od powierzchni urządzenia. Jakie są możliwości wyboru? Wyróżniamy przede wszystkim naleśnikarki elektryczne lub gazowe o żeliwnej płycie, bądź takiej wykonanej ze stali nierdzewnej. Czym się natomiast kierować w wyborze? W domowych warunkach nie ma potrzeby zakupu rozbudowanych urządzeń z kilkoma płytami - takie rozwiązanie zajmowałoby za dużo miejsca i nie zwiększałoby swojej użyteczności. Dobrym pomysłem może być okrągły i kompaktowy model Redfox CRE - 135. Jeśli natomiast potrzebujemy większej powierzchni użytkowej, warto rozważyć urządzenia o podwójnej płycie - na przykład model 2CP400 BARTSCHER z żeliwną płytą lub naleśnikarka gazowa stalowa BARTSCHER 400mm. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, możemy wybrać spośród różnych rozmiarów urządzeń. Warto zaznaczyć, że urządzenia te sprawdzą się nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale także w naszej kuchni - możemy zatem samodzielnie przyrządzić pyszne naleśniki z naleśnikarki. Dodatkowo, ich przenośny charakter sprawia, że istnieje możliwość wykorzystania ich także w plenerze lub w podróży - nie są bowiem całkowicie uzależnione od pomieszczenia kuchennego.

Jesienne przepisy na naleśniki - czego warto wypróbować?

Niewielu ludzi w pełni wykorzystuje możliwości komponowania dań w oparciu o ciasto naleśnikowe - najczęściej są to bardzo proste receptury lub dodatki takie jak sery, dżemy, kremy czekoladowe bądź w wersji wytrawnej - krokiety. Naleśniki będą jednak świetną bazą dla dużo wymyślniejszych przysmaków. Warto zatem przygotować sobie kilka ciekawych przepisów, szczególnie na jesienne obiady do szkoły czy pracy. Jakie zatem kompozycje warto wypróbować? Ciekawym rozwiązaniem jest tak zwana naleśnikowa lasagne - przyrządza ją się dokładnie tak samo jak klasyczną lasagne, lecz z użyciem placków naleśnikowych zamiast makaronu. Możemy także stworzyć zapiekane rurki wypełnione przepysznym farszem na bazie sera, szpinaku, cukinii, orzechów oraz suszonych pomidorów. Dla fanów szybkich rozwiązań, naleśnik może pełnić rolę warzywnej tortilli lub zawijanej kanapki z ulubionymi dodatkami. Jeśli natomiast zależy nam na skomponowaniu deseru, warto przyrządzić luksusowe naleśniki zapiekane z cytrusami i białym winem - przepis ten z pewnością wyróżni się na tle klasycznych słodkości. Naleśnikarka pozwoli nam także na usmażenie puszystych pankejków, racuchów czy owocowych fit placuszków. Dobrym dodatkiem do naleśnikowych deserów w okresie jesiennym będzie także rozgrzewająca kawa lub kremowa gorąca czekolada.

Powiązane produkty

Zapytaj eksperta

4.8 /5
23 ocen