Aranżacja stołu bufetowego- czego na pewno nie powinno zabraknąć?

Autor     lip 20, 2022     Home , Rozwiązania dla gastronomii , Porady    0 Komentarzy
Aranżacja stołu bufetowego- czego na pewno nie powinno zabraknąć?

Serwowanie posiłków w formie stołu bufetowego wcale nie należy do rzadkości. To bardzo często wybierana forma wydawania posiłków w hotelach i pensjonatach, a dzieje się tak nie bez przyczyny. Bufet hotelowy daje bowiem możliwość jednoczesnego obsługiwania wielu gości. Jednocześnie, goście mają do dyspozycji ogromny wybór różnego rodzaju dań i produktów tak, że każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. To kreuje wysoką satysfakcję gości hotelowych z zaoferowanego im wyżywienia. Istotne jest jednak zadbanie o to, aby bufet hotelowy prezentował się atrakcyjnie, świeżo i smacznie- tylko wtedy będzie dla gości zachęcający. Kluczowe są potrawy i dania, ale nie mniej ważne są sprzęty i akcesoria, które służą do ich wydawania i prezentacji. 

Podział bufetu na dwie strefy- zimną oraz gorącą 

Taki podział bardzo dobrze sprawdza się w praktyce, gdyż pozwala odpowiednio zorganizować bufetową przestrzeń. Z jednej strony można umieścić dozowniki do napojów zimnych i soków, talerze z zimnymi przekąskami, koszyki z pieczywem, przystawki czy też sałatki z definicji podawane na zimno. Z kolei tam, gdzie serwowane są dania ciepłe konieczne są dodatkowe urządzenia, które będą na bieżąco podgrzewać jedzenie. Przy ciepłych napojach obowiązkowym wyposażeniem są termosy do kawy, a także warniki do wody wraz z dyspenserami do mleka. W takiej sekcji może też zostać umieszczony ekspres do kawy.

Zazwyczaj osobno organizuje się także strefę ze słodkościami, a więc z ciastami, drożdżówkami, a nawet na bieżąco schładzanymi lodami. Dobra organizacja sprawia, że bufet hotelowy jest z jednej strony łatwy do obsłużenia przez załogę, ale i komfortowy do korzystania przez gości. Potrawy spożywane razem powinny znajdować się w swoim bliskim sąsiedztwie. Więcej na temat tego, jak organizować przestrzeń podczas wydawania posiłków w formie bufetów można znaleźć w naszym wcześniejszym poście - bufet hotelowy

W co powinien być zaopatrzony bufet hotelowy? 

Analizując potrzebny sprzęt, który na pewno musi znaleźć się w każdym bufecie hotelowym na pewno warto zwrócić uwagę na: 

  • Podgrzewacze gastronomiczne- są wygodne ze względu na fakt, że przygotowane potrawy spokojnie mogą poczekać na gości i są gotowe do spożycia właściwie w każdym momencie. Podgrzewacze mogą się jednak między sobą różnić ze względu na rodzaj przechowywanych w nich potraw. Specjalne podgrzewacze będą odpowiednie do zup, inne zaś do dań głównych. Wyspecjalizowanym modelem będzie podgrzewacz na pastę oraz podgrzewacz do parówek. Podgrzewać można jednak nie tylko potrawy, ale i naczynia, z których będą jedli goście. Tutaj idealnie sprawdza się podgrzewacz do talerzy. 

  • Systemy bufetowe- to dość szeroka kategoria wyposażenia, które umożliwia ładne wyeksponowanie przygotowanych potraw, w przypadku których nie zawsze jest konieczność utrzymywania ich stałej niskiej lub wysokiej temperatury. Mogą to być pojedyncze lub podwójne witrynki, półmiski o pożądanym kształcie z pokrywą lub bez, półki, tace i różnego rodzaju ekspozytory. Przydatne są także kosze na pieczywo. W tej kategorii na pewno warto zwrócić uwagę na systemy bufetowe dedykowane do rozlewania soków w formie dyspenserów. A tam, gdzie rzeczywiście pożądane jest delikatne obniżenie temperatury przechowywania- doskonale sprawdzają się witryny chłodzące. 

  • Różnego rodzaju akcesoria, sztućce, specjalistyczne szczypce, łyżki i wszystko, co pozwala na komfortowe spożywanie posiłków. W końcu chodzi o to, aby bufet hotelowy był dla gości atrakcyjny i komfortowy w użytkowaniu, takich akcesoriów z pewnością nie może więc zabraknąć. 

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: