Warnik gastronomiczny - co musisz wiedzieć przed zakupem?

Autor     lip 26, 2022     Home , Działalność firmy , Rozwiązania dla gastronomii , Porady    0 Komentarzy
Warnik gastronomiczny - co musisz wiedzieć przed zakupem?

Zakup warnika to konieczny wydatek dla każdego właściciela firmy cateringowej, restauracji, baru czy hotelu. Jest to proste urządzenie, które stanowi oszczędność czasu nie tylko dla pracowników obsługi, ale i dla gości oczekujących możliwości szybkiego przygotowania kawy czy herbaty. Urządzenie pozwala na błyskawiczne przygotowanie gorących napojów. To jednak nie wszystko. Warniki doskonale sprawdzą się też do przygotowania napojów ziołowych, lemoniady, naparów czy czekolady, wina i piwa. Co musisz wiedzieć przed zakupem?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem warnika?

Pomimo tego, że warnik gastronomiczny jest nieskomplikowanym urządzeniem, przy jego wyborze należy pamiętać o kilku podstawowych kryteriach. Dzięki temu łatwiej dostosujemy urządzenie do naszej działalności.

  • Pojemność warnika. Powinna być ona uzależniona od prowadzonego przez nas biznesu. Właścicieli mniejszych lokali bez problemu zadowoli warnik o pojemności 6-1- litrów. Firmy cateringowe czy duże restauracje powinny zdecydować się na zakup urządzeń o pojemności nawet do 30 litrów.

  • Moc elektryczna. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę także na moc warnika. Im będzie ona większa, tym krócej będziemy oczekiwać na podgrzanie wody. Cecha ta bezpośrednio przekłada się na zadowolenie klientów.

  • Liczba ścianek warnika. To kolejna ważna cecha. Na rynku znajdziemy warniki jednościankowe oraz dwuściankowe. Czym różnią się urządzenia? Warniki dwuściankowe zapewniają większą izolację, a podgrzewana woda wolniej traci ciepło. Co za tym idzie, koszt eksploatacji takiego urządzenia jest znacznie niższy. Co więcej, podwójne ścianki chronią przed przypadkowym poparzeniem się w trakcie obsługi warnika. Warniki jednościankowe to z kolei niższy koszt zakupu.

  • Materiał wykonania. Profesjonalne warniki do wody, które używane są w gastronomii produkuje się głównie ze stali nierdzewnej. Tylko dzięki takiemu materiałowi będą one odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. 

  • Zakres temperatur. Decydując się na zakup odpowiedniego warnika, musimy ustalić, do jakich celów będzie on przeznaczony. Warniki gastronomiczne mogą osiągać zazwyczaj temperaturę 110°C.

  • Czas podgrzewania wody. Czas ten uzależniony jest od wielu czynników, m.in. pojemności warnika, jego mocy elektrycznej, liczby ścianek, temperatury wody i pomieszczenia czy materiału wykonania. Najlepsze warniki gastronomiczne podgrzewają wodę w około 25 minut.

 

 

 

 

Warnik gastronomiczny - jakie urządzenie wybrać?

Jaki warnik gastronomiczny wybrać? W mniejszych lokalach gastronomicznych z powodzeniem sprawdzą się warniki 5 litrowe. Godnym polecenia urządzeniem jest BARTSCHER 200061. Posiada on obudowę i pokrywę ze stali nierdzewnej, a także regulację temperatury w zakresie od 30°C do 100°C. Właściciele większych lokali, hoteli czy firm cateringowych powinni z kolei zdecydować się na wybór większego warnika. Świetnymi urządzeniami będą też wszelkiego rodzaju warniki od STALGAST czy większe propozycje producenta BARTSCHER. W sklepach znajdziemy także warniki dedykowane do wina grzanego, m.in. HENDI 240601, warniki dwuściankowe firmy STALGAST czy warniki do gotowania makaronu od BARTSCHER. 

Warnik gastronomiczny - czy warto?

Czy warto zdecydować się na zakup warnika gastronomicznego? Zdecydowanie tak. Tego typu urządzenia zapewniają nam duże możliwości w zakresie przygotowywania napojów, a nawet posiłków. Posłużą do przygotowania ciepłych herbat, kaw, ziół, naparów czy grzanego wina lub piwa. Będą też doskonałą opcją do ugotowania makaronu. Główną zaletą urządzenia jest to, że daje nam ono pełną możliwość kontroli nad temperaturą płynu.

 

 

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: