Instalacje chłodnicze - jak wybrać idealne urządzenia dla gastronomii?

Autor     sty 30, 2023     Home , Działalność firmy , Rozwiązania dla gastronomii , Pomysł na biznes    0 Komentarzy
Instalacje chłodnicze - jak wybrać idealne urządzenia dla gastronomii?

Instalacje chłodnicze to rozwiązania, które są spotykane w każdym lokalu gastronomicznym. W tym miejscu każdego dnia wykonuje się szereg zadań, które wymagają solidnych sprzętów. Na szczęście obecnie na rynku znajdziemy wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Warto bliżej przyjrzeć się temu, jakie urządzenia odznaczają się wydajną pracą i bardzo dobrą jakością. Pamiętajmy o tym, że zaawansowane sprzęty będą służyć przez długi czas i wpływać na oszczędności. Jak wybrać urządzenia chłodnicze dla gastronomii? O czym trzeba pamiętać?

Niezawodna instalacja chłodnicza

Instalacja chłodnicza składa się z wielu urządzeń, będących niezawodnymi systemami. Nie można ich pomijać w sklepach, restauracjach, magazynach i innych miejscach. Faktem jest, że zastosowanie najciekawszych rozwiązań pozwoli bezpiecznie przechowywać różne produkty. Profesjonalne urządzenia mają na celu zapewniać doskonałe warunki przechowywania, głównie tych produktów, które dosyć szybko się psują. Okazuje się, że zachowanie świeżości wyrobu jest związane z przechowywaniem w niskiej temperaturze. Trzeba mieć na uwadze to, że odpowiednie składowanie może się przyczynić do przedłużenia czasu użycia produktu nawet o kilka miesięcy. W branży spożywczej lub gastronomicznej taka opcja daje wiele korzyści. 

Nowoczesne szafy chłodnicze

Jakie instalacje chłodnicze są nieocenione w gastronomii? Z pewnością warto postawić na solidne szafy chłodnicze. Są one niezbędne w każdym lokalu gastronomicznym. Warto wiedzieć, że rynek zapewnia wiele sprzętów tego typu, które mogą łączyć w sobie opcje mrożenia i chłodzenia. Co ciekawe, profesjonalne urządzenie odznacza się szerokim zakresem regulacji temperatury, w przeciwieństwie do zwykłej lodówki. Wydajny sprzęt pozwala regulować chłodzenie w temperaturze od 0 do 15 stopni Celsjusza. Z kolei szafa mroźnicza daje możliwość regulacji temperatury od -14 do -28 stopni Celsjusza. Bardzo dobrym wyborem są z pewnością szafy z przeszklonymi drzwiami. Dzięki temu można oszczędzić energię, gdyż nie trzeba co chwilę otwierać sprzętu w celu srpawdzenia zawartości. 

Cechy najlepszych instalacji chłodniczych

Najlepsza instalacja chłodnicza spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Czym powinny cechować się urządzenia tego typu? Przede wszystkim warto postawić na:

  • Łatwe użytkowanie

  • Solidne wykonanie

  • Wytrzymałość

  • Dobrą jakość

  • Atrakcyjne ceny

  • Ciekawy design urządzeń

Cenione marki stawiają na wysoką klasę materiałów podczas produkcji, co daje nam pewność najlepszego wyboru. Poza tym, ogromne znaczenie ma ergonomia użytkowanego sprzętu. Cenioną opcją jest zastosowanie w szafach chłodniczych wbudowanych agregatów, które zapewniają wysoką wydajność. W efekcie zaoszczędzimy koszty i zachowamy komfort podczas użytkowania. 

Przydatne rozwiązania

Nie zapominajmy także o agregatach MultiCool+ i sterowanych elektronicznych zaworach rozprężnych. Agregat tego typu odznacza się niskim zużyciem energii, niskim poziomem hałasu oraz prostą instalacją. Doskonale poradzi sobie w każdych warunkach otoczenia, dlatego z powodzeniem jest stosowany w sklepach i w gastronomii. Z kolei zawory rozprężne pozwalają na wygodne sterowanie naszymi urządzeniami. Szeroki zakres regulacji wydajności w tym wypadku jest na wagę złota. Modele elektroniczne odznaczają się zastosowaniem nowoczesnych technologii i łatwością użytkowania. 

W dzisiejszych czasach funkcjonalność urządzeń chłodniczych jest niezwykle istotna. Producenci zdają sobie z tego sprawę, dlatego starają się tworzyć energooszczędne i niezawodne rozwiązania. Możemy także liczyć na kompleksowe instalacje chłodnicze, które sprawdzają się w marketach i innych miejscach. Jeśli klient chce wymienić sprzęty chłodnicze, przekazuje specjalistom projekt sklepu. Następnie przygotowywana jest wycena, która opiera się na sprzęcie i montażu. Od klienta zależy, czy postawi na kompleksowe zakupy doskonałej jakości. Oszczędności z pewnością wiążą się z zastosowaniem agregatów MultiCool+ oraz sterowanych elektronicznych zaworów rozprężnych. W takim wypadku odbiorca zaoszczędzić może nawet do 40% kosztu energii.

Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze idealnego sprzętu dla Twojej gastronomii - SAS24.pl

 

Powiązane produkty

Powiązane posty

Zapytaj eksperta