Wyroby cukiernicze w kawiarni

Autor     mar 17, 2023     Home , Rozwiązania dla gastronomii , Pomysł na biznes , Porady    0 Komentarzy
Wyroby cukiernicze w kawiarni

Słodki deser może być świetnym dodatkiem do pobudzającej kawy

Chcąc skorzystać z oferty kawiarni, najczęściej zastanawiamy się nad tym na jaką kawę mamy ochotę i jaka danego dnia będzie dla nas najlepsza. Większość z kawiarni natomiast w swojej ofercie posiada również różnego rodzaju słodkości - od ciastek czy makaroników po ciasta czy torty. Ciasta w kawiarni oraz torty można najczęściej zakupić na miejscu, ale również zdarza się, że można też złożyć zamówienie na jakieś konkretne, by odebrać to dla nas najsmaczniejsze w późniejszym terminie. Decydując się na deser możemy sobie zdecydowanie umilić popijanie kawy i poprawić humor na resztę dnia - tym bardziej jeśli owa kawa jest tą poranną.

Czemu nie zawsze decydujemy się na ciasta z kawiarni?

Wielu ludzi przed zakupem ciasta z kawiarni, przy którym mogliby umilić sobie picie kawy, powstrzymuje myśl, że takie ciasto może być gorszej jakości niż to zrobione samodzielnie w domu. Czy to prawda? Oczywiście, ciasto wykonanie w domowym zaciszu zawsze będzie dla większości najlepszym wyborem, jednak ciasta w kawiarni często przygotowywane są na miejscu z wysokiej jakości składników i w smaku niczym nie odstają od tych zrobionych w domu. Dzięki temu, że często wykonane są przez wykwalifikowanych cukierników, w głębi duszy jesteśmy w stanie przyznać, że doświadczenie smaku ciasta z kawiarni, którego nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji spróbować, jest chwilą niesamowicie przyjemną, a smak wyjątkowego deseru zostanie w głowie na długo.

Dobry sprzęt kluczem do smacznych wypieków

Decydując się na wykonywanie ciast na miejscu musimy zaopatrzyć dany lokal w sprzęty niezbędne do wypiekania deserów oraz ich odpowiedniego przechowywania. Ciasta w kawiarni, często wypełnione kremem, potrzebują przechowywania w odpowiednich warunkach, tak by mogły zachować i swoje walory smakowe jak i również wizualne. W związku z tym konieczne jest znalezienie odpowiedniego dostawcy, który dostarczy profesjonalne sprzęty i dzięki temu pomoże w możliwości poszerzenia oferty ciast w kawiarni. Świadomość gości o posiadanym przez lokal odpowiednim sprzęcie również jest w stanie zapewnić większą ilość osób chętnych do odwiedzenia tego miejsca.

Czy wyposażenie kawiarni w sprzęty piekarniczo-cukiernicze jest trudne?

Zdecydowanie nie. Wszystkie potrzebne sprzęty, zaczynając od pieca, a kończąc na ladach chłodniczych, można znaleźć w wyposażeniu naszego sklepu SAS24 oraz u naszych doradców. Dzięki piecom wysokiej jakości można zadbać o prawidłowe i jak najlepsze wypieczenie słodkich przekąsek czy ciast, a dzięki ladom chłodniczym dodatkowo zaprezentować je w apetyczny i zachęcający do skosztowania sposób. Oko gościa kawiarni można ucieszyć również piękną porcelaną, którą również można bez problemu znaleźć w naszej ofercie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że oprócz smaku wyrobów równie ważnie jest ich zaprezentowanie, a później podanie, które odpowiednio wykonane potrafi sprawić, że gość będzie do nas wracał, by nie tylko zjeść coś pysznego, ale również by dostarczyć sobie pozytywnych wizualnie doświadczeń. W końcu ciasto z kawiarni, takie jak popularna w sezonie letnim szarlotka z lodami podana z mrożoną kawą, nie prezentuje się lepiej na niczym innym jak właśnie na dobrze dobranej do stylu naszego lokalu porcelanie. Lada chłodnicza pomoże nie tylko we wcześniej wspomnianej prezentacji wypieków, ale również w utrzymaniu ich w odpowiedniej formie, a w przypadku ciast z kremami lub dodatkami na bazie nabiału, zachowa je w odpowiednim kształcie i świeżości na zdecydowanie dłuższy czas.

Zapytaj eksperta

4.8 /5
23 ocen