Sprzęt barmański - na co zwrócić uwagę?

Autor     maj 29, 2023     Home , Działalność firmy , Rozwiązania dla gastronomii , Pomysł na biznes    0 Komentarzy
Sprzęt barmański - na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach właściciele barów i restauracji zdają sobie sprawę z tego, że oferowanie dobrych napojów to klucz do sukcesu w branży gastronomicznej. Dlatego tak ważne jest, aby ich barmani mieli najlepsze narzędzia do pracy. W tym celu, wyposażenie barmańskie jest niezbędne dla każdego lokalu gastronomicznego.

Jednym z najważniejszych narzędzi barmańskich jest shaker. To proste narzędzie pozwala na mieszanie i mieszanie różnych składników napojów, takich jak soki, alkohole i syropy. Istnieją różne rodzaje shakerów, w tym shakery z jedną i dwoma komorami, a także shakery elektryczne. Właściciele barów i restauracji powinni wybierać shakery wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna, aby zapewnić ich trwałość i niezawodność.

Kolejnym ważnym narzędziem barmańskim są młynki do lodu. Młynki do lodu są niezbędne, aby przygotować lód potrzebny do koktajli. Wiele młynków do lodu ma funkcję kruszenia lodu w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie kruszenia do konkretnej potrawy lub napoju. Właściciele barów powinni wybierać młynki do lodu o dużej pojemności i wytrzymałych ostrzach, aby zapewnić ich niezawodność i trwałość.

Szklanki to również ważne narzędzia barmańskie. Właściwe szklanki nie tylko wpływają na wizualny aspekt koktajli, ale również na ich smak. Istnieją różne rodzaje szklanek, w tym kieliszki, szklanki do whisky, martini, do piwa i wiele innych. Właściciele barów powinni wybierać szklanki wykonane z trwałego szkła, które są łatwe w czyszczeniu i odporne na pęknięcia i zarysowania.

Lejki to kolejne ważne narzędzia barmańskie, które pozwalają na łatwe i precyzyjne przelewanie różnych składników napojów. Istnieją różne rodzaje lejków, warto zwrócić uwagę na lejki z filtrem, które pozwalają na przesiewanie składników, co jest szczególnie przydatne w przypadku koktajli, które wymagają delikatnego przesiewania składników. Najlepiej wybierać lejki wykonane z trwałych i łatwych w czyszczeniu materiałów, takich jak stal nierdzewna lub tworzywa sztuczne.

Oprócz wymienionych narzędzi, istnieje wiele innych niezbędnych sprzętów barmańskich, takich jak korkociągi, tarki, noże barmańskie, miarki, blendery i wiele innych. 

Wyposażenie barmańskie jest niezbędne dla każdego lokalu gastronomicznego. Shaker, młynki do lodu, szklanki, korkociąg i lejki to tylko niektóre z niezbędnych narzędzi barmańskich. Właściciele barów i restauracji powinni inwestować w dobrej jakości sprzęt barmański, aby zapewnić swoim barmanom narzędzia, których potrzebują, aby przygotowywać najlepsze napoje dla swoich klientów.

Powiązane produkty

Zapytaj eksperta