Wyposażenie kawiarni - 10 najpotrzebniejszych rzeczy

Autor     paź 17, 2017     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Wyposażenie kawiarni - 10 najpotrzebniejszych rzeczy

Własna kawiarenka to coś, o czym marzy niejedna osoba. Mało jest miejsc tak chętnie i często odwiedzanych zarówno przez kobiety i mężczyzn, młodszych i starszych, jak właśnie klimatyczne kawiarnie z pyszną kawą i czekoladą oraz znakomitym ciastkiem, czy może nawet lampką wina. Jednak otwarcie własnej kawiarni nie jest takie proste.

Co warto wiedzieć na starcie?

Przede wszystkim takie przedsięwzięcie wymaga biznesplanu, zorientowania się, na jakie koszty należy się nastawić i jakie pozwolenia oraz koncesje będą wymagane. Inaczej jest w przypadku klasycznej kawiarni, serwującej rzeczy słodkie i kawę, a inaczej, jeśli zamierzasz wzbogacić ofertę o alkohol.

Nie bez znaczenia jest również miejsce. Idealnie, jeżeli kawiarnia znajdzie się w pobliżu centrum miasta, blisko dużych obiektów handlowych, uczelni, biurowców itp.

Skompletowanie profesjonalnego zespołu (nawet niewielkiego) to także klucz do sukcesu. Dobra kawa przyciągnie klientów, warto więc zatrudnić baristę lub samemu ukończyć odpowiedni kurs.

Oryginalny wystrój stworzy oryginalny klimat, więc tu najbardziej liczą się pomysły i kreatywność. A jeśli już masz wszystkie zgody, zarejestrowaną firmę i reklamę w mediach, skup się na tym, czego potrzebujesz w swojej kawiarni.

Wyposażenie kawiarni - czego będziesz potrzebować?

Odpowiedni sprzęt to klucz do twojego sukcesu. Można z czasem poszerzać ofertę i wzbogacać menu nowymi propozycjami oraz organizować ciekawe, przyciągające klientów wydarzenia. Na początek jednak należy zaopatrzyć się w podstawowe sprzęty.

  • Profesjonalny ekspres do kawy - to centralny punkt kawiarni i nie można na nim oszczędzać, ponieważ od tego zależy jakość parzonej kawy. Liczy się wszystko - zarówno estetyczny wygląd urządzenia, jak i możliwość przygotowania kawy w wielu opcjach. Jeśli dbamy o jakość tego, co serwujemy, spieniacz do mleka to konieczność,
  • Czekoladziarka - dyspenser do czekolady pitnej. Urządzenie do mieszania i podgrzewania czekolady. Trudno wyobrazić sobie kawiarnię bez czekolady na gorąco, a przygotowanie dobrej czekolady to sztuka, która jednak może zachęcić klientów do odwiedzania naszej kafejki. Warto zainwestować w dobrą czekoladziarkę.
  • Witryna cukiernicza to konieczność, jeśli planujemy podawać do kawy i herbaty ciasta. Warto ładnie wyeksponować produkty, aby zachęcić potencjalnych klientów.
  • Lada chłodnicza - kolejne urządzenie w wyposażeniu kawiarni, które zadba o świeżość i jakość serwowanych wyrobów. Estetycznie wyglądające lady chłodnicze nie tylko ładnie wyeksponują, ale też zadbają o jakość podawanych tortów.
  • Zmywarka do naczyń - trudno wyobrazić sobie działalność gastronomiczną (zwłaszcza taką na większą skalę) bez zmywarki do naczyń, która oszczędzi naszą pracę i czas, a przy tym zadba o idealną czystość naczyń.
  • Dystrybutor do lodów - w okresie wiosenno-letnim można zachwycić klientów pysznymi, świeżymi lodami. Dystrybutor to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej dobrej kawiarni.
  • Dystrybutor napojów - przyda się, jeżeli chcemy serwować wyjątkowe napoje, z którymi może być kojarzona nasza kawiarnia. Można pomyśleć o maszynie do gazowanych, zimnych napojów lub też o stacji zaparzania gorących.
  • Sztućce, czyli eleganckie łyżeczki do herbaty, kawy, widelczyki lub łyżeczki do tortów - tego nie może zabraknąć.
  • Naczynia - ładne filiżanki, talerzyki, salaterki, pucharki - absolutna konieczność, jeśli chodzi o wyposażenie kawiarni.
  • Kasa fiskalna - obowiązkowa przy prowadzeniu działalności w gastronomii niezależnie od obrotów.

Wejdź tutaj, aby zobaczyć wyposażenie kawiarni w naszym sklepie lub napisz do nas, jeśli potrzebujesz pomocy.

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: