Tym, co przyciąga ludzi do lokali gastronomicznych jest oprócz zapachu, także wystrój. Każdy właściciel ma inne pomysły na wyposażenie. Mimo to można zauważyć, że eleganckie lokale mają dużo podobnych elementów. Elegancka restauracja w dzisiejszych czasach na wstępie powinna sprawiać wrażenie, że podawane dania będą wykwintne...
Tym, co przyciąga ludzi do lokali gastronomicznych jest oprócz zapachu, także wystrój. Każdy właściciel ma inne pomysły na wyposażenie. Mimo to można zauważyć, że eleganckie lokale mają dużo podobnych elementów. Elegancka restauracja w dzisiejszych czasach na wstępie powinna sprawiać wrażenie, że podawane dania będą wykwintne. Wyposażenie jest kwestią indywidualnych upodobań właścicieli, którzy sami decydują, jaki będzie motyw przewodni miejsca. Najważniejszą kwestią wyposażenia jest zastawa stołowa, bardzo często zastawa porcelanowa, z którą klienci mają największy kontakt.
W związku z tym, że to na niej są podawane dania ma bardzo duży wpływ na opinie. Naczynia muszą być dobrane do dań, odpowiednio duże. Ich kolory powinny być dobrane na zasadzie kontrastu. Najbezpieczniejszymi kolorami są biały i czarny, ale dobór zależy też od barw występujących w wystroju. Wyodrębnia się dwie grupy zastawy: szklana i porcelanowa. Ta pierwsza to różnego rodzaju szklanki, pucharki. Wybór egzemplarzy w drugiej grupie jest bardziej skomplikowany. Naczynia z porcelany muszą być dopasowane zarówno kolorystycznie jak i motywem. Poczucie estetyki jest bardzo ważne. W związku z tym porcelana wręcz obowiązkowo musi być odpowiednio dobrana do wystroju.
W takich miejscach oczekuje się wysokiej jakości nie tylko od dań, ale i wyposażenia. Im lepszej jakości naczynia porcelanowe, tym lepiej. Dlatego wybór producenta jest bardzo ważny. Istnieje wiele świetnych marek z wieloletnim stażem spośród których można wybrać. W naszym sklepie można znaleźć produkty takich 17 producentów jak: ARCOROC, Bormioli Rocco, Chef & Sommelier, Fine Dine, Hendi, Lubiana, Luzerne, Porcelite, Q-AUTHENTIC, Royal Crow Derby, Rustico, Serax, St James, Stalgast, Steelite, Temprite, Zenix. Każdy z nich proponuje innej jakości i wyglądu produkty, każdy z nich zwraca uwagę na inne aspekty.
Nawet w zwykłym barze mlecznym nie polega się tylko na miskach i talerzach. Zastawa porcelanowa ma bardzo dużo elementów, często różnych w zależności od wymagań lokalu. Podstawowe naczynia porcelanowe to zazwyczaj talerze głębokie, płaskie, miski, półmiski, riwierki (owalne, płytkie naczynia na których podaje się przekąski) i salaterki. Inne naczynia z porcelany mieszczące się w tej grupie, to bulionówki (czyli pojemnik trochę większy od filiżanki posiadający parę uszek) oraz kokilki (mały pojemniczek w którym podaje się przystawki).
Dodatkowa porcelana to: cukiernica, dipy (okrągła miseczka na sosy), sosjerki, dzbanki, filiżanki, imbryki, kubki, maselniczki, solniczki/pieprzniczki, wazy do zup.
Dodatkami pełniącymi funkcje estetyczne są m.in. podkładki, pokrywki, butelki (można w nie nasypać kamyków albo włożyć kwiatki, albo jedno i drugie. Jest to bardzo eleganckie rozwiązanie i usuwa wrażenie pustki na stole). Ostatnim produktem nie pasującym do tych grup są sitka. Czasami w kawiarni występują sitka do dzbanka na herbatę. Tego rozwiązania używa się, przy herbacie sypanej, aby fusy nie przeszkadzały w piciu po zaparzeniu.
Filtruj
Ładowanie...
396163
Porcelana
396153
Porcelana
396152
Porcelana
395955
Porcelana
388240
Porcelana
388239
Porcelana
388238
Porcelana
388237
Porcelana
388236
Porcelana
388235
Porcelana
388218
Porcelana
388217
Porcelana
388216
Porcelana
388215
Porcelana
388214
Porcelana
388212
Porcelana
388211
Porcelana
388196
Porcelana
388195
Porcelana
388194
Porcelana
388193
Porcelana
388168
Porcelana
388166
Porcelana
388134
Porcelana
388127
Porcelana
395333
0.05 l
30 mm
58 mm
Porcelana
388165
Porcelana
388195
Porcelana
388139
Porcelana
395526
0.050 l
30 mm
55 mm
Porcelana
SAS Spółka z o.o. Sp.k. powstała w 2008 roku, ale jest kontynuatorem działalności realizowanej pod marką SAS od 1990 roku (najpierw jako Zakład Handlowo-Usługowy "SAS" Sławomir Strzempek, później SAS Sp. z o.o.). Firma od początku swojej działalności siedzibę ma w Zielonej Górze przy ul. Chmielnej 15. Aktualnie posiadamy również 2 biura handlowe: w Gorzowie ul. Okólna 29 oraz Poznaniu ul. Główna 31 oraz ponad 30 pracowników - fachowców w swoich dziedzinach (większość z ponad 5 letnim stażem
Czytaj więcej