Popularni krytycy kulinarni i ich życiorysy

Autor     lut 23, 2021     Home , Pomysł na biznes , Porady    0 Komentarzy
Popularni krytycy kulinarni i ich życiorysy

Bardzo często oglądamy programy kulinarne, jednocześnie nie zastanawiając się nad tym jaka jest historia osób, które są głównymi prowadzącymi. W dzisiejszym artykule przedstawimy sylwetkę 5 krytyków kulinarnych występujących w telewizji. Czy krytycy kulinarni to osoby będące powiązane z zawodem kucharza? Sprawdź jak wyglądają życiorysy najbardziej znanych kucharzy prowadzących programy w polskiej telewizji.

Co nam daje oglądanie programów kulinarnych?

Można zażartować, że oglądanie programów kulinarnych w głównej mierze doprowadza nas do pobudzania apetytu, jednak nie to jest jego najważniejszym celem. Końcówka XX wieku i początek XXI wieku pokazały inne oblicze gotowania - nie jest to gotowanie klasyczne znane naszym babciom. Gotowanie stało się modą i stylem życia, a programy kulinarne mają nam sprawiać przyjemność dostarczając niezapomniane emocje i rozrywkę.

Od pewnego czasu programy kulinarne mają dodatkowy aspekt - geograficzny. Kucharze zamieniają się w swego rodzaju przewodników, oprowadzając nas po różnych krajach i miastach, opowiadając nam ich historię i korzystając również z lokalnych produktów. Jest to z pewnością uniwersalizacja takich programów i otwarcie się na widzów, których interesują takie ciekawostki.

Popularni krytycy kulinarni 

Chcemy przedstawić wam sylwetki najciekawszych krytyków kulinarnych znanych z ekranów telewizyjnych. Krytycy kulinarni nie zawsze składają się z osób mających doświadczenie jako szefowie kuchni i nierzadko mają zawód związany z gastronomią. 

Kurt Scheller - ekspert spoza Polski

Sylwetka Kurta Schellera jest z pewnością jedną z ciekawszych, jak nie nawet najciekawsza spośród wszystkich osób, które znajdą się w tym zestawieniu. To szwajcarski szef kuchni posiadający prężnie rozwijającą się Akademię Kulinarną. Jeżeli chcesz gotować jak Kurt Scheller, a przynajmniej w pewnej części, to warto skorzystać z jego akademii. Doświadczenie Schellera jest niepodważalne, ponieważ szefował w wielu hotelach, miał też okazję prowadzić kuchnię prezydencką w Ekwadorze oraz gotować dla szejków w Kuwejcie. Zgromadził cenne doświadczenie w wielu krajach: Szwajcarii, Rosji, Kuwejcie, Ekwadorze, Holandii czy nawet na Jamajce. W Polsce jest znany ze swojego wykwintnego i charakterystycznego, długiego, siwego wąsa, jak również z prowadzenia programu “Alfabet kulinarny Kurta Schellera”. Jest także ekspertem w takich programach jak “MasterChef” czy “Hell’s Kitchen”

Ewa Wachowicz - piękno i styl

Ewę Wachowicz większość z nas zna jako Miss Polonia 1992, bądź z kariery politycznej jako sekretarz prasowy byłego premiera z ramienia PSL Waldemara Pawlaka. Pomimo tego, że od lat prowadzi program telewizyjny “Ewa gotuje” oraz była jurorem w “Top Chef”, to nie posiada wykształcenia gastronomicznego. Z pewnością wiele nauczyła się podczas współpracy z Robertem Makłowiczem, natomiast o Pani Ewie możemy powiedzieć, że jest samoukiem w dziedzinie gotowania. Styl prowadzenia programów Ewy Wachowicz jest prosty, opiera się na gotowaniu w kuchni i zapraszaniu do studia gości, którzy mogą rozsmakować się w jej daniach.

Karol Okrasa, czyli głos młodego pokolenia 

Okrasa to osoba świetnie pracująca z kamerą, mająca podejście skierowane zarówno do młodszego, jak i starszego odbiorcy, dlatego zjednuje sobie pokolenia. Trzeba powiedzieć, że Karol Okrasa jest związany z telewizją już prawie 20 lat, zaczynając jako 25-latek. Pierwszym jego programem było “Gotuj z Okrasą“, a warto dodać, że był przez 2 lata szefem kuchni w hotelu Bristol, łącząc obowiązki z pracą w telewizji. Od wielu lat znamy go z kampanii marki Lidl, gdzie jest główną twarzą produktów spożywczych. 

Magda Gessler uczy i wychowuje

Za Magdą Gessler stoi ogromne doświadczenie, które zyskała mieszkając na Kubie oraz w Hiszpanii, jednak niewielu wie, że nie ma żadnego wykształcenia gastronomicznego - ukończyła malarstwo. W Polsce jest znana przede wszystkim z prowadzenia “Kuchennych rewolucji”, które przyciągają przed ekrany telewizorów miliony Polaków i przede wszystkim zmieniają przedsiębiorstwa, które nie prosperują najlepiej. Gessler stawia na kuchnię domową, w której ma być “jak u mamy”. Podczas prowadzenia “Kuchennych rewolucji” stara się pokazywać swoje ludzkie oblicze, ale również charakterystyczne jest “rzucanie mięsem” na wizji i jej zaangażowanie, którym ujmuje telewidzów.

Robert Makłowicz - fenomen na wizji i w Internecie

Człowiek, który w dużej mierze był pionierem gotowania w telewizji, a przynajmniej położył podwaliny dla kolejnych osób gotujących na wizji. Jest to kolejny przykład człowieka gotującego bez wykształcenia kulinarnego, bo Makłowicz studiował prawo, a potem historię. Był związany z TVP od 1998 do 2017 roku. Charakteryzuje go wyjątkowy styl mowy, który doczekał się wielu memów internetowych i kilku skeczy kabaretowych. Jako pierwszy starał się podróżować do różnych krajów i edukować o ich historii przez gotowanie. Makłowicz powrócił niedawno ze swoim autorskim kanałem na YouTube, gdzie nawiązuje do swoich najdoskonalszych czasów telewizyjnych, docierając tym samym do młodych użytkowników. Jego kanał posiada już ponad 250 tys. subskrypcji, co jest doskonałym wynikiem.

Popularni krytycy kulinarni nie zawsze muszą mieć do czynienia ze studiami związanymi z gastronomią - poza Schellerem i Okrasą pozostali członkowie tego zestawienia nie pobierali formalnej nauki wykonywanego zawodu, a jednak osiągnęli sukces. Nie da się ukryć, że wyraźnie widać wzrost zainteresowania gotowaniem w Polsce, co jest też zasługą osób, które znalazły się w naszym zestawieniu popularnych krytyków kulinarnych.

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: