Rodzaje krajalnic

Autor     lip 11, 2018     Home , Rozwiązania dla handlu , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Rodzaje krajalnic

Krajalnice to niezbędny sprzęt w branży gastronomicznej. Znajdują one zastosowanie nie tylko w sklepach z pieczywem lub wędlinami, ale też w restauracjach, bufetach i innych punktach gastronomicznych. Ułatwiają i podnoszą komfort pracy. Dzięki nim można szybko i dokładnie pokroić produkty. Równo pokrojone plastry pozwalają lepiej wyeksponować produkt czy to w sklepie, czy restauracji. Dostępne są różne rodzaje krajalnic, a wybór odpowiedniego urządzenia jest uzależniony od rodzaju żywności, którą będziemy kroić i poziomu zautomatyzowania. Przyjrzyjmy się im, aby dokonać dobrego wyboru.

Krajalnice ręczne, automatyczne i półatomatyczne

Krajalnice ręczne najczęściej są wykorzystywane w niedużych sklepach sprzedających wędliny i sery żółte. Klienci coraz częściej oczekują, że podczas zakupów, produkt zostanie odpowiednio poporcjowany. Bardzo mało osób posiada krajalnicę w domu, a równe pokrojenie, np. wędliny nożem, wymaga dużego wysiłku i zazwyczaj jest nieskuteczne. Krajalnica ręczna to podstawowe wyposażenie każdego sklepu. Umożliwia regulację grubości plastrów i krojenie na bieżąco odpowiedniej ich ilości, zgodnie z oczekiwaniem klienta.

Krajalnica automatyczna jest w pełni zautomatyzowana i wykorzystuje się ją wszędzie tam, gdzie kroi się bardzo duże ilości produktów. Znajdzie więc zastosowanie u producentów krojonych, paczkowanych produktów oraz w gastronomii, np. w firmach cateringowych. W przeciwieństwie do krajalnicy ręcznej, wystarczy ją tylko uruchomić a dalszą część pracy wykona bez udziału pracownika, który może w tym czasie zająć się innymi czynnościami.

Krajalnica półatomatyczna również nie wymaga przez cały czas swojej pracy udziału pracownika, dlatego stosuje się ją w dużych sklepach, gdzie jest sporo klientów i oczekując na pokrojenie jednego produktu, pracownik może w tym czasie podawać inny. Zarówno krajalnica automatyczna, jak i półautomatyczna umożliwiają ustawienie grubości plastrów oraz ich ilości.

Krajalnica do mięsa, serów i chleba

Oprócz podziału na krajalnice ręczne i zautomatyzowane, istnieje również podział ze względu na rodzaj produktu, do którego krojenia jest przeznaczona dana krajalnica.

Krajalnica do pieczywa znajdzie zastosowanie w piekarniach, które sprzedając chleb mogą go pokroić na życzenie klienta lub dostarczają już pokrojony produkt do sklepów.

Krajalnice replikazegarkatous.com uniwersalne pokroją zarówno wędlinę, jak i sery. Najczęściej jednak stosowane są dedykowane urządzenia: dla działów mięsnych krajalnice do wędlin, a dla działów z nabiałem - krajalnice do sera.

Powiązane produkty

Zapytaj eksperta

4.8 /5
23 ocen