Czym charakteryzuje się dobra kawiarnia?

Autor     lut 1, 2019     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Czym charakteryzuje się dobra kawiarnia?

Kawiarnie stają się z dnia na dzień coraz popularniejsze, dlatego otwarcie własnego biznesu może okazać się niezwykle opłacalne. Podawanie wysokiej jakości kawy i przekąsek w relaksującej atmosferze to całkiem udany model biznesowy, który został wykorzystany przez wszystkim dobrze znany Starbucks. Warto więc zastanowić się czym charakteryzuje się dobra kawiarnia.

Unikatowa oferta

Niepowtarzalny produkt lub usługa to element, który niewątpliwie wpłynie na Twój sukces. Należy pamiętać, że ludzie piją kawę już od 1000 lat, dlatego warto dodać coś nowego do Twojego biznesu kawowego - coś, co sprawi, że będziesz się wyróżniał wśród konkurencji. Może to być nowy rodzaj usługi, nowa metoda parzenia kawy czy zastosowanie mało znanej technologii.

Firma jest dobra tak jak jej ludzie

Znajdowanie i utrzymanie dobrych pracowników ma kluczowe znaczenie dla każdego biznesu. Zatrudnij ludzi, którzy zawsze będą prezentować Twój produkt z uśmiechem i pasją. Nie szukaj sprzedawców - znajdź ludzi, którzy uśmiech mają nie tylko na ustach, ale i w oczach. Dobry barista ma ogromne znaczenie dla Twojego biznesu, dlatego warto inwestować w jego szkolenia i edukację.

Ponadto, sam trenuj się w parzeniu kawy i innych napojów, które będziesz podawał - powinieneś być ekspertem od swoich produktów, a swoją wiedzą dzielić się z personelem.

Konsystencja i spójność

Duże marki są duże z jakiegoś powodu. Skąd więc ich sukces? Przede wszystkim jest to spójność w usłudze. Nigdy nie doświadczysz nawet niewielkiej różnicy smaku w napojach lub jedzeniu w dużych sieciach kawiarni.

Smak kawy zależy od jakości, rodzaju ziaren, stopnia wypalenia itp. Najprostszym sposobem zachowania takiej samej konsystencji jest kupowanie ziaren od tego samego dostawcy i wypalania ich samemu, a ostatecznie parzenie kawy w ten sam sposób. Tyle możesz zrobić, aby Twoja kawa smakowała prawie tak samo za każdym razem, gdy klient ją kupuje. Poszukaj najlepszego połączenia, jest to możliwe przy odrobinie wysiłku.

Ergonomia

Stanowisko pracy, przy którym będzie pracował Twój barista musi być zaprojektowane tak, aby miał on dostęp do wszystkich potrzebnych mu rzeczy na wyciągnięcie ręki. Dobra kawiarnia stawia sobie za cel wysoki poziom sprzedaży kawy i jest to możliwe tylko wtedy, gdy wydajność pracy jest wysoka. Szybka i dobra obsługa ma niewątpliwie duże znaczenie w oczach potencjalnego klienta, który wchodząc do Twojej kawiarni, powinien być obsłużony tak, że z chęcią do niej wróci.

Design

Odpowiedni wystrój, oświetlenie i przyjemna akustyka to elementy, które pozwolą zbudować unikatową atmosferę kawiarni, w której ludzie będą chcieli spędzać czas. Oczywiście ważnym aspektem takiego miejsca jest również czystość. Nie bez kozery istnieją rygorystyczne wymogi prawne dotyczące standardów sanitarnych w tego rodzaju miejscach. Wygodne meble to także konieczność o czym właściciele kawiarni często zapominają.

Istnieje wiele czynników, które składają się na dobrą kawiarnię - tutaj przedstawiono tylko kilka z nich. Warto więc zastanowić się czego najbardziej potrzebuje Twoja firma i co należy wprowadzić, aby zyskać jak największą liczbę klientów.

Przeczytaj również jak otworzyć kawiarnię.

Powiązane produkty

Zapytaj eksperta

4.8 /5
23 ocen