Wyposażenie kuchni gastronomicznej

Autor     cze 30, 2017     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Wyposażenie kuchni gastronomicznej

Wyposażając kuchnię gastronomiczną, należy pamiętać o najważniejszych urządzeniach, bez których pomieszczenie to nie może funkcjonować. Niejednokrotnie ciężko jest zdecydować się na odpowiedni sprzęt, dlatego też przedstawiamy obowiązkowe wyposażenie kuchni gastronomicznej, które musi znaleźć swoje miejsce w profesjonalnych lokalach.

Co powinno znaleźć się w kuchni gastronomicznej?

Odpowiadając na pytanie - przede wszystkim podstawą każdej kuchni gastronomicznej jest odpowiedni piec konwekcyjno-parowy, bez którego nie może obejść się żaden lokal. To właśnie za jego pomocą można gotować na parze, piec oraz blanszować potrawy.

Kolejnym ważnym urządzeniem jest kuchenka, która sprosta nawet największym zamówieniom i nigdy nie zawiedzie zarówno kucharza, jak i gościa lokalu. Co więcej - istnieje możliwość wybrania kuchni gazowej, bądź elektrycznej o kilku palnikach lub też płytach. Niektóre modele kuchenek posiadają również piekarniki.

Trzecim urządzeniem, które wpisuje się w wyposażenie kuchni gastronomicznej jest - w przypadku lokali serwujących pizzę - piec do pizzy. Jego cena waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy, jednak finalny zakup jest zależny głównie od oczekiwań i ich jakości.

Pozostałe wyposażenie kuchni gastronomicznej

Jednocześnie jednak żadna kuchnia nie obędzie się bez mebli nierdzewnych, przy których właśnie kucharze spędzają najwięcej czasu, przygotowując posiłki i krojąc warzywa czy owoce. Są one przygotowane tak, aby mogły pomieścić cały sprzęt kuchenny, a przy okazji służyć przed długi czas, nie tracąc na swojej wartości.

Pracę znacznie usprawni z kolei odpowiednia zmywarka gastronomiczna, która pozwoli w szybkim tempie umyć wszelakie talerze, kubki, a nawet garnki oraz sztućce. Dzięki temu, pracownicy nie będą zmuszeni do ręcznego czyszczenia ich, co niejednokrotnie zajmuje bardzo dużo czasu.

Lady chłodnicze to również niewątpliwie bardzo ważny sprzęt, który pomaga zachować świeżość dań, a w szczególności posiłków słodkich. Co więcej - żadna kuchnia nie obędzie się bez zamrażarki, bądź też lodówki. To właśnie one utrzymują produkty w odpowiednim stanie, w szczególności kiedy chodzi o mięsa oraz nabiał.

Obowiązkowe wyposażenie kuchni gastronomicznej to również ekspresy do kawy. Co więcej - bardzo ważny jest też sprzęt drobny, taki jak przybory kuchenne, garnki, patelnie oraz akcesoria do dekoracji potraw, gdyż bez nich nie obejdzie się nawet najlepszy kucharz. Trzeba pamiętać również o częstej wymianie przedmiotów, które się zużywają, aby cały czas należycie spełniały swoją rolę.

Przeczytaj również, jak powinno wyglądać stanowisko pracy kucharza.

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: