Dezynfekcja dokumentów - zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo
Czasy w których obecnie się znajdujemy, różnią się znacznie od rzeczywistości jaka była nam znana przed 2020 rokiem. Zagrożenia, które niosą ze sobą różnego rodzaju wirusy oraz bakterie wydają się być teraz znacznie bardziej niebezpieczne niż jeszcze rok temu. Dzieje się tak, ponieważ ludzie reagują paniką oraz strachem na to co nieznane. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego czy też niezrozumiałego, wręcz przeciwnie jest to zupełnie naturalna reakcja i właśnie dlatego, należy dokonać wszelkich starań, by możliwie jak najbardziej ograniczyć przenoszenie się wirusów oraz bakterii z rąk do rąk.
Jak to zrobić?
Cóż, podstawową czynnością powinna być dezynfekcja dokumentów. Dlaczego warto jest dezynfekować dokumenty? Choć początkowo może wydawać się, że dezynfekcja dokumentów to tylko kolejny wymysł, który marnuje czas i pieniądze, to już po przedstawieniu kilku prostych faktów, znaczna większość stwierdzi, że dezynfekcja ma sens i co więcej jest ona bardzo potrzebna. Odpowiadając na pytanie ,,dlaczego warto jest dezynfekować dokumenty", warto jest zastanowić się nad tym z jaką częstotliwością dotykamy gołymi dłońmi różnych papierów. Wykonując codzienne obowiązki niewiele osób zwraca uwagę na to, by odpowiednio zabezpieczyć się przed chwyceniem czegoś w swoje ręce. Między innymi z tego powodu należy zadbać o to, by dokumenty były dokładnie zdezynfekowane oraz przetrzymywane w sterylnych warunkach. Dezynfekcja jest szczególnie ważna w przypadku miejsc takich jak urzędy lub biura, ponieważ to właśnie tam dziennie przewija się najwięcej różnych plików oraz teczek z dokumentami. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu papierów, zarówno osoby, które pracują w tego typu miejscach jak i osoby, które są tam tylko, by załatwić ważne dla siebie sprawy, mogą być spokojne o siebie oraz swoje zdrowie.
Praktyczne zalety dezynfekcji dokumentów
Jeśli zastanawiasz się nad tym jakie korzyści z tego, że dokumenty będą odpowiednio zdezynfekowane będzie miał przeciętny Kowalski, to już odpowiadamy na Twoje pytanie. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zdezynfekowane dokumenty, które są zapakowane w bezpieczny oraz sterylny sposób nie muszą przechodzić przez tak zwany okres kwarantanny. Dla Kowalskiego jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ oznacza to, że urzędnicy będą mogli od razu zająć się jego sprawą bez konieczności odczekania określonego czasu. W praktyce oznacza to, że Twoja sprawa zostanie rozpatrzona znacznie szybciej. Kolejnym bardzo ważnym aspektem przemawiającym za dezynfekcją dokumentów jest po prostu bezpieczeństwo. Nikt nie chce się narażać, szczególnie wtedy, gdy można tego uniknąć w bardzo prosty sposób.
Jak wygląda proces dezynfekcji dokumentów?
Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z dezynfekcją dokumentów, może Ci się wydawać, że jest to niezwykle pracochłonne oraz wyczerpujące zajęcie. Na szczęście w praktyce wygląda to nieco inaczej. Obecnie na rynku dostępne są specjalne urządzenia, które wykonują tego typu zadania w kilka minut. Do tego typu urządzeń należą sprzęty marki GLOVER. Sprzęt ten jest w stanie w bardzo krótkim czasie zdezynfekowane wiele dokumentów jednocześnie, dzięki czemu jego praca jest nie tylko szybka i sprawna, ale również przede wszystkim wydajna. Urządzenia do dezynfekcji dokumentów GLOVER działają na zasadzie potrójnej dezynfekcji.
Na czym polega każdy z kroków?
- 1. Na pierwszy ogień idzie naświetlanie dokumentów. Do tego celu wykorzystuje się światło ultrafioletowe UV-C, które ma działanie bakteriobójcze.
- 2. Gdy naświetlanie dobiegnie końca zaczyna się ozonowanie dokumentów. Ozonowanie jest to kolejny proces, który ma zapewnić bezpieczeństwo oraz pozbyć się wszelkich bakterii oraz wirusów.
- 3. Ostatnim stopniem dezynfekowania jest gorące powietrze, rozprowadzone za pomocą systemu cyrkulacji zawartego w urządzeniu.
Jak widać po przejściu takiej drogi żadne bakterie oraz wirusy nie mają szans na przeżycie. Czy dezynfekcja może negatywie wpłynąć na stan dokumentów. Odpowiedź brzmi NIE! Dezynfekcja to proces, który jest w pełni bezpieczny zarówno dla ludzi jak i dla samych dokumentów.