Od 1 stycznia 2021 obowiązywać będą kasy online dla kosmetyczek, przedsiębiorców świadczących usługi fryzjerskie, budowlane, prawnicze, medyczne - lekarze i dentyści oraz prowadzących kluby fitness. Przepisy regulujące ten obowiązek ustanowiono jeszcze w 2019 r. wywołując szeroką dyskusję w branży, oceniającej nowe zasady z dużą dozą ostrożności...
Od 1 stycznia 2021 obowiązywać będą kasy online dla kosmetyczek, przedsiębiorców świadczących usługi fryzjerskie, budowlane, prawnicze, medyczne - lekarze i dentyści oraz prowadzących kluby fitness. Przepisy regulujące ten obowiązek ustanowiono jeszcze w 2019 r. wywołując szeroką dyskusję w branży, oceniającej nowe zasady z dużą dozą ostrożności. Jednak z punktu widzenia polskiego konsumenta, który aż w 47% deklaruje preferencje dla miejsc, w których przyjmuje się płatności kartą - to pozytywna i oczekiwana zmiana. Wprowadzenie kas fiskalnych powinno zwiększyć obroty nawet o 20%.
W związku z fiskalizacją ogromnego już zbioru płatności, rynek kas fiskalnych jest niezwykle bogaty i zróżnicowany Przedsiębiorca może wybierać wśród urządzeń mobilnych, małych, średnich i systemowych. Podstawowa różnica pomiędzy poszczególnymi kasami polega przede wszystkim na wielkości bazy towarowej jaką można w kasie zaprogramować. Kasy mobilne oraz kasy małe umożliwiają zaprogramowanie od 500 do 3000 usług czy produktów, pozostałe oferują nawet 60 000 produktów.
Kasy online dla kosmetyczek niewiele różnią się od kas fiskalnych tradycyjnych. Wyróżnia je właściwie jedna cecha, potrzebują stałego łącza z internetem i to łącze musi zapewnić podatnik. Kasa online przekazuje średnio łączami co 2 godziny dane z jej pamięci do Centralnego Repozytorium Kas, w porach wyznaczonych przez tę instytucję. Podatnik nie jest zobowiązany do utrzymania funkcjonowania kasy przez 24 godziny. Wystarczy, gdy będzie ona podłączona do stałego łącza w godzinach pracy kosmetyczki.
W związku z nowymi przepisami wymuszającym na niektórych grupach podatników wprowadzenie i rejestrowanie sprzedaży usług poprzez kasą fiskalną ustawodawca wprowadził ulgę na zakup urządzenia czy całego systemu. Przedsiębiorca, a jest nim również kosmetyczka, ma prawo do ulgi przy jej zakupie, która może wynieść nawet 90% ceny netto, jednak nie może być wyższa niż 700 zł. Wspomniany przywilej dotyczy tylko nowych podatników, takich którzy zakupią kasę fiskalną online oraz tych, których objęto tym obowiązkiem w ostatniej transzy, czyli właśnie kosmetyczek, które muszą dokonać zakupu kasy fiskalnej online do lipca 2021.
Wprowadzenie ścisłej fiskalizacji m.in poprzez kasy fiskalne online to walka państwa z luką VAT i uszczelnianie przepisów w celu poprawy dochodów państwa z tej sfery. To też sposób na zwiększenie akceptacji konsumentów dla płatności bezgotówkowych oraz zapewnienie im dostępu do paragonów i pieniądza elektronicznego.
Filtruj
Ładowanie...
Mobile WiFi
1xRS232, WiFi/Bluetooth
57 mm
4000 szt.
40 znaków
TAK
~410 g
Kasy fiskalne online
TAK
Ergo GPRS
1xUSB (host), modem GPRS, 2xRS232
57 mm
4000 szt.
40 znaków
TAK
Kasy fiskalne online
0.6 kg
TAK
Ergo WiFi
1xUSB (host), WiFi, Bluetooth, 2xRS232
57 mm
4000 szt.
40 znaków
TAK
Kasy fiskalne online
0.6 kg
TAK
Nano II Online WiFi
Kasy fiskalne online
Mała Online
Kasy fiskalne online
Tak
Next Online
Kasy fiskalne online
Tak
Kasy fiskalne online
Tak
Link Online
12 miesięcy
1xRS232, 3xUSB host(A), 1xLAN (Ethernet)
57 mm
20000 szt.
40 znaków + 3 linie po 40 znaków opisu
TAK
6V, 1,3 Ah
Kasy fiskalne online
1 kg
Tak
Nano Online
Kasy fiskalne online
Tak
SAS Spółka z o.o. Sp.k. powstała w 2008 roku, ale jest kontynuatorem działalności realizowanej pod marką SAS od 1990 roku (najpierw jako Zakład Handlowo-Usługowy "SAS" Sławomir Strzempek, później SAS Sp. z o.o.). Firma od początku swojej działalności siedzibę ma w Zielonej Górze przy ul. Chmielnej 15. Aktualnie posiadamy również 2 biura handlowe: w Gorzowie ul. Okólna 29 oraz Poznaniu ul. Główna 31 oraz ponad 30 pracowników - fachowców w swoich dziedzinach (większość z ponad 5 letnim stażem
Czytaj więcej