Każdy przedsiębiorca otwierając własny sklep, stara się go wyposażyć we wszystko, czego może potrzebować, co jest niezbędne w sklepie. Jednak w zależności od potrzeb oraz branży konkretnego sklepu, umeblowanie go czyli odpowiednie wyposażenie zależy właśnie od tego, co będzie w nim sprzedawane. Warto pamiętać, że najważnie...
Każdy przedsiębiorca otwierając własny sklep, stara się go wyposażyć we wszystko, czego może potrzebować, co jest niezbędne w sklepie. Jednak w zależności od potrzeb oraz branży konkretnego sklepu, umeblowanie go czyli odpowiednie wyposażenie zależy właśnie od tego, co będzie w nim sprzedawane. Warto pamiętać, że najważniejsze w całym wyposażeniu są meble sklepowe, czyli m.in. odpowiednie półki, ponieważ to na nich będzie najwięcej towaru. Oprócz półek niezbędne będą również lady chłodnicze, szczególnie w sklepach spożywczych.
W każdym sklepie wybiera się różnego rodzaju półki, ponieważ każdy z nich potrzebuje czegoś innego. W zdecydowanej większości sklepów zarówno spożywczych jak i z rozmaitymi innymi produktami, półki są wykonane z metalu. Z reguły meble sklepowe wykonane są z dość lekkiego, a jednocześnie wytrzymałego stopu, który można bardzo łatwo przenosić a jednocześnie nie załamią się pod ciężarem towaru. Oczywiste jest też, że półka na suche towary typu ryż, makaron czy torebki, będzie mniej wytrzymała a przynajmniej nie potrzebuje nadmiaru wytrzymałości, ponieważ nie są zbyt ciężkie. Inaczej rzecz się ma z towarami ciężkimi jak butelki czy książki, które z pewnością muszą być szalenie wytrzymałe. W sklepach metalowych, meble to będą drewniane lub metalowe półki tak zakończone, żeby można było wsypać tam gwoździe, śrubki czy inne drobne rzeczy, które z prostej półki się zwyczajnie wysypią. Każdy właściciel wybierze takie meble sklepowe, które nie tylko będą pasowały, ale zabezpieczą towar przed zniszczeniem. Niedopuszczalne bowiem jest, żeby coś co może spaść na ziemię, stało w miejscu, w którym wystarczy odrobinę trącić, żeby się zniszczyło. W takiej bowiem sytuacji winę za zniszczony towar powinien ponieść właściciel sklepu lub pracownicy a nie klient, który niechcący strącił źle ułożony towar.
Wiele sklepów samoobsługowych wybiera takie meble sklepowe, które nie tylko będą dostosowane do wymagań produktów, lecz także, a może przede wszystkim, będą wygodne dla klientów. Oczywiście wtedy wszystkie meble sklepowe będą miały dodatkowe zabezpieczenia, ponieważ ludzie wybierają towary w różny sposób i żeby nie wysypały się np. bułki, półka musi zabezpieczyć towar przed spadnięciem. Do tego służą półki z pokrywami, gdzie klient wkłada rękę i wybiera po jednej bułce. To skutecznie zabezpiecza towar przed marnowaniem i niszczeniem go. Tym bardziej, że do takich sklepów chodzą również ludzie z dziećmi, które niechcący mogą coś zniszczyć. Biorąc pod uwagę taką opcję, właściciel sklepu minimalizuje ryzyko szkód i swoich strat.
Meble sklepowe mają na celu takie utrzymanie towaru, żeby klient mógł go bez przeszkód wybrać. W takim sklepie obowiązkowa jest lada chłodnicza lub zwykły kontuar, zza którego nikt nie sięgnie po towar. W takiej sytuacji półki mogą być zwykłe, zrobione z drewna lub metalu, bez konieczności zabezpieczania, ponieważ klienci nie będą rozwalać towaru.
Podkategorie:
SAS Spółka z o.o. Sp.k. powstała w 2008 roku, ale jest kontynuatorem działalności realizowanej pod marką SAS od 1990 roku (najpierw jako Zakład Handlowo-Usługowy "SAS" Sławomir Strzempek, później SAS Sp. z o.o.). Firma od początku swojej działalności siedzibę ma w Zielonej Górze przy ul. Chmielnej 15. Aktualnie posiadamy również 2 biura handlowe: w Gorzowie ul. Okólna 29 oraz Poznaniu ul. Główna 31 oraz ponad 30 pracowników - fachowców w swoich dziedzinach (większość z ponad 5 letnim stażem
Czytaj więcej