Kolektory danych są urządzeniami elektronicznymi, to przenośne komputery do odczytu kodów kreskowych. Ich zadaniem jest gromadzenie, przechowywanie oraz transmisja danych. Wyposażone są w klawiaturę, wyświetlacz LCD oraz pamięć.
Tego typu urządzenia pos...
Kolektory danych są urządzeniami elektronicznymi, to przenośne komputery do odczytu kodów kreskowych. Ich zadaniem jest gromadzenie, przechowywanie oraz transmisja danych. Wyposażone są w klawiaturę, wyświetlacz LCD oraz pamięć.
Tego typu urządzenia posiadają szerokie zastosowanie i są używane do różnych zadań, w zależności od zainstalowanych aplikacji. Doskonale sprawdzają się one w firmach prowadzących działalność handlową. Podczas inwentaryzacji jest niezastąpionym urządzeniem. Pozwala na szybki proces oraz zmniejsza ryzyko powstania błędu podczas spisu towarów. Jest niezbędnym urządzeniem, które ułatwia pracę podczas przyjmowania i wydawania towaru. Umożliwia kontrolę cen produktów. Dzięki kolektorom danych sprawnie można skompletować zamówienia. Urządzenia zaawansowane technologicznie stosuje się również podczas produkcji.
Podział na podkategorie nie jest zbyt ścisły. Najczęściej możemy się spotkać z podziałem ze względu na zainstalowany system operacyjny, bądź na sposób komunikacji (przekazywania danych).
Najbardziej popularne są urządzenia radiowe z czytnikiem laserowym lub diodowym. Mogą one działać w trybie on-line. Tego typu rozwiązanie daje dodatkowe możliwości - bezpośrednią pracę w sieci. Ułatwiają pracę, a ich nowoczesne rozwiązania pozwalają na pracę w trudno dostępnych miejscach.
Kupując do firmy kolektor danych warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jednym z nich jest sposób komunikacji z komputerem. Standardowym rozwiązaniem jest połączenie urządzenia z pecetem za pomocą kabla USB lub RS-232. Bardziej zaawansowane modele przekazują dane drogą radiową (Bluetooth) lub posiadają łącze na podczerwień (IRDA). Współczesne modele działają za pomocą sieci bezprzewodowej WIFI.
Bardzo ważnym elementem czytnika jest również jego oprogramowanie oraz opcje. Najczęstszym zainstalowanym i stosowanym programem jest Windows CE 5.0 lub Windows Mobile 6.5. Niektóre modele oparte są o oprogramowanie Android. Podczas zakupu określonego modelu czytnika powinniśmy sprawdzić, czy zainstalowana aplikacja jest kompatybilna z programem, który zarządza systemem.
To są bardzo ważne rzeczy, które pozwalają poznać możliwości sprzętu i czy sprawdzą się w określonym zastosowaniu.
Mniej istotnymi, a zarazem ważnymi elementami kolektorów danych są:
Standardowy model można doposażyć o dodatkowe akcesoria, które ułatwiają pracę:
Dobór odpowiedniego urządzenia do firmy to sprawa priorytetowa. Jest nieodzownym urządzeniem, które ułatwia pracę i prowadzenie firmy.
Urządzenie zapewnia:
Korzystanie z urządzeń jest korzystne i praktyczne, zarówno w wielkich magazynach, sklepach, jak i również w małych firmach. Ułatwiają pracę oraz ją przyspieszają eliminując błędy. Jest urządzeniem prostym w obsłudze, dlatego warto zainwestować w kolektor.
Podkategorie:
SAS Spółka z o.o. Sp.k. powstała w 2008 roku, ale jest kontynuatorem działalności realizowanej pod marką SAS od 1990 roku (najpierw jako Zakład Handlowo-Usługowy "SAS" Sławomir Strzempek, później SAS Sp. z o.o.). Firma od początku swojej działalności siedzibę ma w Zielonej Górze przy ul. Chmielnej 15. Aktualnie posiadamy również 2 biura handlowe: w Gorzowie ul. Okólna 29 oraz Poznaniu ul. Główna 31 oraz ponad 30 pracowników - fachowców w swoich dziedzinach (większość z ponad 5 letnim stażem
Czytaj więcej