Wszystkie firmy działające w branży gastronomicznej, które zajmują się obróbką mięsa, potrzebują do tego odpowiednich urządzeń. Dzięki nim praca jest znacznie szybsza i prostsza. Obok profesjonalnych wilków do mięsa lub krajalnic bardzo użyteczne są też piły do kości. Dzięki nim możliwe jest szybkie pocięcie dużych części mięsa, w których znajdu...
Wszystkie firmy działające w branży gastronomicznej, które zajmują się obróbką mięsa, potrzebują do tego odpowiednich urządzeń. Dzięki nim praca jest znacznie szybsza i prostsza. Obok profesjonalnych wilków do mięsa lub krajalnic bardzo użyteczne są też piły do kości. Dzięki nim możliwe jest szybkie pocięcie dużych części mięsa, w których znajdują się grube i twarde kości. Bez odpowiedniej piły byłoby to wręcz niemożliwe. Zobaczmy jakie są dostępne rodzaje pił.
Jak działają piły do kości i jakie jest ich zastosowanie?
Profesjonalna piła powinna łatwo ciąć twarde części mięsa i kości, również mrożonego. Linia cięcia powinna być gładka, dlatego urządzenia te charakteryzują się bardzo ostrymi brzeszczotami. Wykonanie ze stali nierdzewnej gwarantuje bardzo dobrą wytrzymałość pił i odporność na uszkodzenia. Zapobiega ona też rdzewieniu pił, które łatwo jest utrzymać w czystości. Piły do cięcia znajdą zastosowanie nie tylko w zakładach masarskich, które zajmują się przeważnie obróbką surowego mięsa, ale również w restauracjach lub sklepach spożywczych. Można nimi ciąć nie tylko kości, ale również ryby i wszelkie rodzaje mięsa, jak drób, wieprzowina lub dziczyzna.
Rodzaje pił do cięcia kości
Piła to dość kompaktowe urządzenie, które zmieści się nawet na zapleczu lub stoisku o małej powierzchni. W zależności od producenta i modelu, piły różnią się między sobą jakością zastosowanych elementów, dodatkowymi funkcjami oraz ceną. Jeśli zależy nam na najwyższej klasy urządzeniu, to warto zastanowić się nad marką Bizerba. W pełni zmechanizowana, elektroniczna piła wykona za nas całą pracę, a dodatkowo jest odpowiednia zarówno dla lewo-, jak i praworęcznych pracowników. Równie wysokiej jakości cięcie uzyskamy też tańszymi urządzeniami marki Ma-Ga, Stalgast lub Redfox. One również umożliwiają ustawienie grubości cięcia, a także zapewniają bezpieczną pracę.