Drukarki komputerowe

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić dom bez komputera oraz drukarki. Tym bardziej trudno pomyśleć, że firmy nie mają odpowiedniego sprzętu komputerowego. Jest to bowiem w biurze niemal obowiązkowy sprzęt. Dzieje się tak dlatego, że wiele rzeczy robi się komputerowo, ponieważ tak o wiele prościej jest prowadzić ewidencję sprzedaży czy listę kontrahentów. Zdarza się, że firma nie ma typowego biura, ponieważ np. jest to warsztat ślusarski czy praca z drewnem i w firmie nie ma typowego biura, jednak i tak w jakiś sposób trzeba prowadzić dokumentację.

Czy komputer i drukarka są potrzebne?

W firmach bez wątpienia są nie tylko potrzebne, ale wręcz niezbędne. Dlatego warto się wyposażyć w odpowiedni sprzęt, żeby przez dłuższy czas można było spokojnie z niego korzystać. Istnieje bardzo wiele firm, które mimo wszystko wciąż pracują na książkach czy zeszytach, gdzie zapisują wszystkie informacje. Są to z reguły osoby, które działalność mają w ruchu. To znaczy, że są to osoby, które handlują na rynkach lub sprzedają z samochodu zawsze w innym miejscu.

Jak jednak wybrać dobrą drukarkę?

Obecnie drukarki do komputera są w bardzo różnej jakości, począwszy od najprostszych domowych, po wielkie przemysłowe. Najbardziej popularne są drukarki laserowe oraz atramentowe. W zależności od tego, co będzie się drukować i w jakim natężeniu, wybiera się jeden lub drugi rodzaj drukarki. Wciąż bardzo popularne drukarki komputerowe to atramentowe, ponieważ najwięcej ich kupują ludzie do prywatnego użytku. Są one wciąż prostszym rozwiązaniem i łatwiejsza jest wymiana tuszu na nowy. Jednak gdy w grę wchodzą firmy, coraz częściej drukarki komputerowe które się kupuje to sprzęt laserowy. Są one bez wątpienia o wiele mocniejsze, wydajniejsze i wygodniejsze. Ponieważ jednak dla ludzi prywatnych liczy się coś innego niż dla firm, oba rodzaje są pożądane. Od pewnego czasu na rynku funkcjonuje sprzęt wielofunkcyjny, który jest wyjątkowo korzystny dla niektórych ludzi. Jest to połączenie drukarki, skanera oraz kserokopiarki. W przypadku, gdy dużo się z domu drukuje czy skanuje, same drukarki komputerowe nie będą spełniały swojej roli, ponieważ każdy z tych elementów jest potrzebny.

Wielofunkcyjny sprzęt czy drukarka?

Kupując sprzęt często się zastanawiamy, do czego będzie potrzebny. Często jest tak, że osoba mająca pod opieką kogoś chorego, będzie potrzebowała do poszczególnych miejsc zarówno zeskanowanego dokumentu jak i wydrukowanego. Wielofunkcyjny sprzęt byłby wówczas najlepszy. Jeżeli jednak w grę wchodzi tylko drukowanie, bo ktoś zajmuje się robieniem czegoś w komputerze i często coś drukuje, wówczas rozmaite drukarki komputerowe będą lepszym rozwiązaniem niż coś co łączy w sobie trzy urządzenia. Zanim się zakupi odpowiednie urządzenie, warto się zastanowić, co będzie się na nim robić, by nie kupić czegoś, co będzie zbyt rozbudowane albo będzie miało za mało funkcji, ponieważ w grę wchodzi zarówno skomplikowane urządzenie jak i odpowiednio wysokie koszty.

O naszej firmie

SAS Spółka z o.o. Sp.k. powstała w 2008 roku, ale jest kontynuatorem działalności realizowanej pod marką SAS od 1990 roku (najpierw jako Zakład Handlowo-Usługowy "SAS" Sławomir Strzempek, później SAS Sp. z o.o.). Firma od początku swojej działalności siedzibę ma w Zielonej Górze przy ul. Chmielnej 15. Aktualnie posiadamy również 2 biura handlowe: w Gorzowie ul. Okólna 29 oraz Poznaniu ul. Główna 31 oraz ponad 30 pracowników - fachowców w swoich dziedzinach (większość z ponad 5 letnim stażem

Czytaj więcej

Nasze referencje

referencje_sokolow_small.jpgreferencje_sokolow_small.jpg

Czytaj więcejocena-sas.png

Newsletter

Zapisz się na newsletter! Bieżące informacje, porady ekspertów oraz informacje o nowościach i promocjach prosto na Twój e-mail.