Prowadzenie firmy to przede wszystkim konstruowanie budżetu, na który napierają z każdej strony nowe wydatki. Wyposażenie biura, a w tym urządzenia takie, jak niszczarka, są szczególnie zawiłymi problemami, gdy nie masz pewności, czy ich na pewno potrzebujesz. Czym jest i po do czego służy niszczarka?
Zadanie tego ...
Prowadzenie firmy to przede wszystkim konstruowanie budżetu, na który napierają z każdej strony nowe wydatki. Wyposażenie biura, a w tym urządzenia takie, jak niszczarka, są szczególnie zawiłymi problemami, gdy nie masz pewności, czy ich na pewno potrzebujesz. Czym jest i po do czego służy niszczarka?
Zadanie tego urządzenia jest niezwykle proste - niszczy dokument, rozdrabniając go do stopnia, po którym odzyskanie go graniczy z czynem niemożliwym do wykonania. Ostrza niszczarki sprawiają, że po papierze, na którym kiedyś mogły być poufne informacje, zostają jedynie długie paski, bądź ścinki zmieszane z tysiącem innych, co zapewnia bezpieczeństwo niemożności rekonstrukcji. Niszczarka sprawdza się więc w każdym miejscu, gdzie często mamy do czynienia z danymi, które nie mogą trafić w niepowołane ręce. Jest koniecznością w kancelariach prawnych i notarialnych, wielkich korporacjach, bankach, urzędach i wielu innych miejscach.
W początkowej fazie nowego, małego biznesu, niszczarka może zbierać kurz i nie być przydatna w wielkim stopniu. Im większa firma, tym urządzenie to jest potrzebniejsze. Niestety, coraz bardziej restrykcyjne przepisy RODO sprawiają, że ilość dokumentów, które muszą zostać zniszczone, rośnie. Nawet gdy nie mamy poufnych prywatnych danych do zniszczenia, niszczarka przyda się przy szkicach projektów, aby nie wpadły one w niepowołane ręce, gdzie mogłoby być wykorzystane przeciwko dobru firmy. Korespondencja, gdzie dane prywatne znalazły dla siebie miejsce, są kolejnym przykładem użycia tego urządzenia.
Oprócz podstawowej funkcji niszczenia papierowych dokumentów, niszczarki mają też inne możliwości. Dobra niszczarka poradzi sobie z dokumentami laminowanymi, jak również z tymi, które mają w sobie zszywki i spinacze. Najwyższej jakości sprzęt nie będzie miał problemu z płytami CD/DVD, kartami kredytowymi, debetowymi, czy zapewniającymi dostęp do drzwi.
Najlepiej, aby niszczarka w firmie była jak najbardziej bezobsługowym sprzętem. Z racji tego im większy pojemnik, tym lepszy. Sprawia to również, że gdyby nawet ktoś miał dostęp do przywrócenia zniszczonych dokumentów, będzie musiał się przedostać przez stos prawie identycznych ścinek, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo.
Parametry niszczarki określają tak naprawdę wielkość ścinek. Im mniejsze ścinki, tym mniejsze prawdopodobieństwo zrekonstruowania dokumentu. Klasy niszczenia dokumentów dzielimy na od P-1, aż do P-7, co pozwala dobrać niszczarkę do mało ważnych dokumentów, jak i urządzenie do niszczenia ściśle tajnych dokumentów. Najczęściej pierwsza piątka poziomów jest wystarczająca dla większości średnich firm. Poziom ten sprawia, że ścinki mają szerokość poniżej 2mm.
Dobrze, aby niszczarka mogła niszczyć jak najwięcej dokumentów w jak najkrótszym czasie, co określamy dobrą jej sprawnością. Dobre niszczarki posiadają automatyczny start po włożeniu dokumentów, funkcję rewersu po zablokowaniu się zbyt dużej ilości dokumentów, jak i automatyczne oliwienie, które jest niezwykle przydatne przy częstym użytkowaniu. Kolejnym udogodnieniem jest czujnik pełnego pojemnika niszczarki, bo przecież nikt nie ma czasu na zaglądanie do pojemnika.
W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości niszczarki EBA.
SAS Spółka z o.o. Sp.k. powstała w 2008 roku, ale jest kontynuatorem działalności realizowanej pod marką SAS od 1990 roku (najpierw jako Zakład Handlowo-Usługowy "SAS" Sławomir Strzempek, później SAS Sp. z o.o.). Firma od początku swojej działalności siedzibę ma w Zielonej Górze przy ul. Chmielnej 15. Aktualnie posiadamy również 2 biura handlowe: w Gorzowie ul. Okólna 29 oraz Poznaniu ul. Główna 31 oraz ponad 30 pracowników - fachowców w swoich dziedzinach (większość z ponad 5 letnim stażem
Czytaj więcej