Cena vs jakość - dlaczego warto kupować sprawdzone wyposażenie gastronomii?

Autor     mar 14, 2024     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Cena vs jakość - dlaczego warto kupować sprawdzone wyposażenie gastronomii?

W dzisiejszym świecie gastronomii, gdzie konkurencja jest zaciekła, a oczekiwania klientów stale rosną, właściciele restauracji i lokali gastronomicznych muszą podejmować liczne decyzje dotyczące zarządzania swoim biznesem. Jedną z kluczowych decyzji jest wybór odpowiedniego wyposażenia, które nie tylko sprosta wymaganiom operacyjnym, ale także wpłynie na doświadczenie klienta oraz długoterminowy sukces przedsiębiorstwa.

Cena kluczowa dla polskich firm

W raporcie "Rynek dostawców HoReCa w Polsce Raport 2024” z 2023 roku podkreślono, że wysokie koszty utrzymania lokalu stanowią jedno z głównych wyzwań dla firm gastronomicznych w Polsce. Wzrost cen oraz kosztów prowadzenia działalności został zidentyfikowany jako główna bariera w prowadzeniu i rozwoju działalności gastronomicznej. W porównaniu do poprzednich badań, koszty utrzymania lokalu uzyskały blisko 30 punktów procentowych wyższe wskazanie.

Cena stała się kluczowym kryterium wyboru dostawcy produktów dla lokali gastronomicznych w Polsce. Badanie wykazało, że aż 90% firm gastronomicznych i cateringowych wskazało ceny oferowanych produktów jako najważniejszy czynnik przy wyborze dostawcy. Jakość towaru zajęła drugie miejsce z wynikiem 85%.

Pomimo dominacji ceny jako głównego czynnika wyboru dostawcy, inne czynniki, takie jak szybkość i terminowość dostaw oraz szeroki wybór produktów, także mają swoje znaczenie, choć otrzymały znacznie mniej wskazań niż cena i jakość.

Dlaczego cena nie zawsze powinna być decydującym czynnikiem?

Wybieranie najtańszych opcji często prowadzi do pułapki, gdzie cena jest jedynym rozważanym czynnikiem przy zakupie wyposażenia gastronomicznego. Wielu właścicieli restauracji lub lokali gastronomicznych decyduje się na najtańsze rozwiązania, aby oszczędzić pieniądze na początku. Jednakże analiza kosztów długoterminowych ujawnia, że tanie wyposażenie może generować większe wydatki w przyszłości.

Tanie wyposażenie gastronomiczne często oznacza niższą jakość, co może prowadzić do częstszego psucia się sprzętu, konieczności napraw, a nawet wymiany na nowy. W efekcie początkowe oszczędności zamieniają się w długoterminowe koszty utrzymania, co może być znacznie bardziej obciążające dla budżetu firmy.

Analiza kosztów długoterminowych wykazuje, że wyższa cena początkowa za wysokiej jakości wyposażenie gastronomiczne może się opłacić w perspektywie czasu. Wyposażenie o lepszej jakości jest zazwyczaj trwalsze, mniej podatne na awarie i wymaga mniej częstych napraw, co prowadzi do obniżenia kosztów eksploatacji w dłuższym okresie. W rezultacie, choć inwestycja początkowa może być wyższa, to długoterminowe oszczędności i efektywność eksploatacji mogą przewyższyć początkowy koszt zakupu.

Energooszczędne wyposażenie – ekonomiczne korzyści długoterminowe

Inwestowanie w energetycznie wydajne urządzenia może przynieść szereg korzyści ekonomicznych w dłuższej perspektywie czasowej.

  • Oszczędności na rachunkach: Energooszczędne urządzenia, takie jak szafy mroźnicze, zamrażarki, chłodziarki czy zmywarki, zużywają mniej energii elektrycznej, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd. Pomimo wyższej ceny początkowej, długoterminowe oszczędności mogą być znaczne.

  • Redukcja kosztów eksploatacji: Energooszczędne urządzenia często charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji. Mniejsze zużycie energii oznacza mniej częstych napraw, wymiany części czy konserwacji, co prowadzi do obniżenia kosztów utrzymania wyposażenia.

  • Zwiększona trwałość: Wiele energetycznie efektywnych urządzeń jest wyposażonych w zaawansowane technologie, które nie tylko redukują zużycie energii, ale także mogą przyczynić się do zwiększenia trwałości sprzętu. Długoterminowo oznacza to mniejsze wydatki na wymianę i naprawę urządzeń.

Inwestycja w energetycznie efektywne wyposażenie może być kluczowym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju, a także przynieść znaczne oszczędności i korzyści ekonomiczne dla firmy w długiej perspektywie czasowej.

Podsumowanie

W kontekście wyboru wyposażenia gastronomicznego, cena często nie jest jedynym czynnikiem decydującym. Wybieranie najtańszych opcji może prowadzić do pułapki krótkoterminowych oszczędności kosztem długoterminowych wydatków. Analiza kosztów długoterminowych ukazuje, że inwestowanie w sprawdzone i jakościowe urządzenia może przynieść korzyści ekonomiczne w postaci mniejszych rachunków za energię, redukcji kosztów eksploatacji oraz zwiększonej trwałości sprzętu.

A jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu do gastronomii i hotelów, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu SAS. Znajdziesz u nas profesjonalne wyposażenie gastronomii. Dlatego jeśli planujesz zakup energooszczędnego sprzętu, to zapraszamy zapoznania się z naszym asortymentem. Dostarczamy także urządzenia biurowe i urządzenia sklepowe.

Powiązane produkty

Zapytaj eksperta

4.8 /5
23 ocen