Piec konwekcyjno-parowy - gazowy czy elektryczny?

Autor     mar 16, 2020     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Piec konwekcyjno-parowy - gazowy czy elektryczny?

Pytanie, jaki piec konwekcyjno-parowy wybrać zadaje sobie niemal każdy właściciel lokalu gastronomicznego w czasie wyposażania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Trzeba zwrócić uwagę na specyfikację każdego typu oraz dokładnie się jej przyjrzeć. Po przeczytaniu tego artykułu każdy będzie doskonale wiedział, jaki sprzęt dopasować do swoich potrzeb.

Które zasilanie będzie lepszym rozwiązaniem?

Piec konwekcyjno-parowy to sprzęt, którego zadaniem jest natychmiastowe przygotowywanie potraw dla setek gości. W przypadku lokali gastronomicznych czas ma niezwykłe znaczenie. Nie możemy także zapomnieć o sensownym dysponowaniu energią elektryczną. Nikt z nas nie chce zobaczyć ogromnych rachunków za prąd. W związku z tym dobór odpowiedniego pieca do naszych potrzeb jest kluczowy. Jakie typ zasilania możemy wybrać? Będziemy musieli zdecydować się na zasilanie elektryczne, na prąd lub gaz. Ostateczna decyzja powinna być oparta na podstawie naszej instalacji, jaką dysponujemy na kuchennym zapleczu. Nie można zapomnieć o tym, że sprzęt działający na prąd jest znacznie wydajniejszy oraz oferuje więcej. Przygotowanie w nim potraw jest lepsze, a sam sprzęt jest tańszy niż inne. Wadą takiego rozwiązania jest jednak cena prądu, która jest wyższa niż gazu.

Ilość dań, jakie serwujemy w lokalu

Bardzo istotnym kryterium, jakie musimy wziąć pod uwagę, jest ilość oraz rodzaj potraw, jakie zamierzamy przygotowywać jednocześnie. Piece konwekcyjno-parowe charakteryzują się różnymi wielkościami pojemności GN. GN to skrót od słów Gastro Norm. Jest to standard, który mówi nam o rozmiarach pojemników, jakie używa się w profesjonalnych kuchniach przeróżnych lokali gastronomicznych. Najbardziej powszechne rozwiązania ma rozmiar 530 × 325 mm. W większości wypadków klient będzie mógł wybrać piec, który mieści 6,7,10 czy 12 pojemników GN o danej wielkości.

Sprawdzeni producenci

W czasie zakupu takiego sprzętu niezwykle ważne jest, aby wybrać zaufanego, niezawodnego i polecanego producenta. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się niezawodnym urządzeniem. Wiele firm stara się sprostać oczekiwaniom klientów i produkuje urządzenia charakteryzujące się zaawansowanymi funkcjami. Do jednych z najlepszych producentów należą Retigo, Rational czy Unox.

Dlaczego warto zainwestować w piec konwekcyjno-parowy?

Jest to świetny sprzęt dla lokali zajmujących się gastronomią. Dzięki niemu są one w stanie zaoszczędzić wiele użytkowego miejsca oraz być w stanie przygotować przeróżne, nawet wymagające potrawy. Jest to urządzenie, którym jesteśmy w stanie zastąpić takie sprzęty, jak parowar, frytkownica czy płyta grillowa. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie wymaga ono naczyń, dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić czas na myciu naczyń oraz pieniędzy, jakie byśmy potrzebowali na wodę czy energię. Cena takiego sprzętu jest dość duża, jednak bardzo szybko się ona zwróci i sprawi, że jakość naszego lokalu będzie znacznie wyższa, a nasi gości, czyli to, co najważniejsze będą jeszcze bardziej zadowoleni.

Powiązane produkty

Powiązane posty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: