Wyposażenie pizzerii - co potrzeba?

Autor     kwi 20, 2022     Home , Działalność firmy , Rozwiązania dla gastronomii , Pomysł na biznes , Porady    0 Komentarzy
Wyposażenie pizzerii - co potrzeba?

Każdy lokal gastronomiczny, poza funkcją zaspokajania apetytu, pełni również funkcję integracyjną. Pizzeria jest tym rodzajem lokalu, w którym jedzenie jest podawane dość szybko. Dobry lokal to taki, w którym pizza nie tylko nam smakuje, ale w którym czujemy się dobrze i wygodnie, możemy swobodnie porozmawiać, który jest czysty i zadbany, ma swój styl. Wszystko, co w nim jest powinno zachęcać Klientów do przyjścia i częstych powrotów, dlatego prawidłowe wyposażenie pizzerii to jeden z kluczowych czynników sukcesu takiego lokalu gastronomicznego. W tym artykule odpowiemy m.in. na pytanie o to, co jest niezbędne do dobrego wyposażenia pizzerii.

Aranżacja wnętrza pizzerii

Jak już wspomniano wnętrze lokalu powinno być czyste i zadbane. Ważne są wygodne siedzenia i klimat. Wszystko zależy od pomysłu jaki mamy na lokal, trzeba wybrać jakiś temat, wokół którego zbuduje się klimat miejsca. Do tego klimatu wybierze się później odpowiednie meble, kolory i faktury ścian, jak i całą zastawę czy ubrania kelnerów.

Ważne, by również jej zewnętrzna strona była zachęcająca. Odpowiednie przeszklenia lokalu, zapraszające Klienta do środka. Dekoracja, rośliny, wszystko według obranej koncepcji. Oczywiście cały marketing i wszystko, co się z nim wiąże. Jednak dobrze urządzony lokal sprawia, że to polecenia Klientów stają się główną gałęzią marketingu, co oznacza, że trzeba na tych Klientach zrobić jak najlepsze wrażenie w wielu aspektach. To ważne, gdyż w dobie Internetu polecanie staje się dźwignią handlu, i wystarczy właściwie jedno kliknięcie czy post na jakimś portalu aby przekazać komuś swoją opinię. Sprawia to, że informacja o dobrej albo złej jakości lokalu rozprzestrzenia się bardzo szybko, co ma ogromne znaczenie dla biznesu.

Wyposażenie pizzerii - co potrzeba?

Jeśli chodzi o sprzęt, który powinien znaleźć się w każdej pizzerii, to jest nim oczywiście piec do pizzy Wybór pieca jest oczywiście uzależniony od wielkości lokalu i naszych preferencji. Do pieca potrzebne też będą odpowiednie blachy.

Niezbędne w lokalu będzie również urządzenie chłodzące, jak i witryny na napoje czy winiarki, wszystko po to, by zadbać o odpowiednią temperaturę produktów spożywczych. W lokalu nie może zabraknąć również dobrej klimatyzacji i wentylacji. Pracownicy muszą być również dobrze ubrani.

Niezbędnym wyposażeniem pizzerii są również różnego rodzaju urządzenia służące do zachowania higieny i zmywania. Żadna pizzeria nie może obejść się bez mebli gastronomicznych, jak choćby blatów, na których będziemy przygotowywać pizzę,  dodawać składniki, czy kroić, potrzebne są różnego rodzaju szafy i półki na cały kuchenny asortyment.

Zazwyczaj pizzerie serwują nie tylko pizzę, ale również różnego rodzaju makarony i inne dania ciepłe, jak również inne przekąski. Podają także kawę czy herbatę. To wszystko wymaga użycia odpowiedniego sprzętu, jak na przykład: ekspresy do kawy, czy inne akcesoria barowe, może przydać się również kruszarka do lodu.

Choć pizzę zazwyczaj je się rękoma, to jednak w lokalu przydadzą się także sztućce. Mogą się również przydać różnego rodzaju akcesoria na stół, czy naczynia z porcelany. Na wyposażenie lokalu składa się również waga i kasa fiskalna, jak i czytnik kart płatniczych.

Wyposażenie pizzerii razem z SAS24

Jak widać, dobre wyposażenie pizzerii to nie lada wyczyn. Jest wiele elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Wszystko należy dobrze zaplanować i dobrać tak, żeby było funkcjonalne i było jak najlepszej jakości, aby służyło jak najdłużej. To podnosi wydajność lokalu, może również bardzo ułatwić wszystkim pracę, przynosząc również zadowolenie Klientów, którzy chętnie wrócą, zapraszając przy tym znajomych.

W SAS24.pl od ponad 30 lat pomagamy realizować wyposażenie kuchni gastronomicznych - od konsultacji i doradztwa, przez projektowanie, po dostarczenie i instalację kompletnego wyposażenia pizzerii i innych lokali gastronomicznych. Zapraszamy do rozmowy z naszymi specjalistami.

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: