Projekt technologiczny kuchni gastronomicznej

Autor     cze 19, 2019     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Projekt technologiczny kuchni gastronomicznej

Otwarcie własnego biznesu, związanego z gastronomią wymaga spełnienia szeregu formalności i dopełnienia procedur. Jedną z nich jest wykonanie projektu technologicznego kuchni dla lokalu, w którym będzie mieścić się nasza restauracja, bar lub bistro. Po sporządzeniu takiego projektu zostaje on przedłożony do państwowej inspekcji sanitarnej, a ta z kolei opiniuje pomieszczenie i zezwala na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gastronomicznej. W ramach oferty SAS dla gastronomii, nasza firma wykona dla Państwa projekt technologiczny, który zawiera wszelkie wymagane prawem opisy, schematy i punkty, a wszystko opisane za pomocą intuicyjnej i przejrzystej legendy.

W jakim celu wykonuje się projekt technologiczny kuchni gastronomicznej?

Projekt ten jest nie tylko wymogiem formalnym, który należy spełnić, aby móc w pełni legalnie i bez obaw prowadzić punkt gastronomiczny. Pozwala on również zagospodarować dostępną przestrzeń i kontrolować wydatki, które poniesiemy w związku z zakupem wyposażenia. Każdy projekt powinien być indywidualnie wytyczony i jednocześnie ściśle dostosowany do zaplecza gastronomicznego - od kształtu pomieszczenia poprzez jego wymiary, aż po punkty podłączenia wody. Należy mieć na uwadze fakt, że brak projektu technologicznego automatycznie uniemożliwia odebranie lokalu przez sanepid, a w konsekwencji prowadzenie legalnej działalności gastronomicznej nie będzie możliwe. Za funkcjonowanie bez uwzględnienia wytycznych państwowej inspekcji sanitarnej narażamy się na kary finansowe, a także ograniczenia i pozbawienia wolności.

Co zawiera projekt technologiczny?

Prawidłowo wykonany projekt powinien uwzględniać następujące aspekty:

  • Przeznaczenie lokalu gastronomicznego (inaczej sporządza się projekt stołówki szkolnej, inaczej restauracji z salą weselną, a jeszcze inaczej punkt z żywnością typu fast food)

  • Rodzaj serwowanego menu (czy będziemy samodzielnie przygotowywać potrawy, czy też korzystać z półproduktów lub gotowych mrożonek)

  • Kartę napojów - zarówno gorących, jak i zimnych (czy uwzględniamy również napoje alkoholowe, a jeśli tak - to o jakiej zawartości alkoholu)

  • Powierzchnia i przeznaczenie konkretnych pomieszczeń (ile metrów kwadratowych zajmie miejsce przygotowania żywności, a ile część dla gości)

  • Rozmieszczenie wyposażenia technologicznego oraz wytyczne co do instalacji w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń

  • Informacje i uwagi, które będą istotne z punktu widzenia przyszłego opiniowania przez sanepid

Należy pamiętać, że projekt to nie tylko kartka papieru - w pełni wartościowy projekt uwzględnia również audyt, inwentaryzację i konsultację doradcy, który postara się najpełniej wykorzystać potencjał danego miejsca.

Oferta projektu technologicznego od SAS

W ramach działalności SAS oferujemy kompleksową realizację projektu technologicznego oraz wsparcie doradców w każdym etapie procedury. Nasz zespół specjalistów jest otwarty na uwagi i prośby, z uwagą wsłuchując się w oczekiwania i wymagania stawiane przez Klientów. Nietypowe wymiary pomieszczeń, niestandardowe rozmieszczenie mebli czy specyficzne wyposażenie lokalu nie stanowią dla nas problemu - chętnie sporządzimy i zrealizujemy nawet najbardziej skomplikowane projekty. Wszelkie kroki przez nas podejmowane są zgodne z aktualnymi wymaganiami sanepidu, normami HACCP i przy uwzględnieniu obowiązujących wytycznych prawnych. Zachęcamy do kontaktu i konsultacji oferty sporządzenia projektu.

Powiązane produkty

Powiązane posty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: