Kasy fiskalne do gastronomii

Autor     lip 2, 2020     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Kasy fiskalne do gastronomii

Ze względu na panującą pandemię, Ministerstwo Finansów zdecydowało się na zmianę wielu terminów podatkowych, w tym także tych dotyczących gastronomii. Kasy fiskalne do gastronomii operujące w systemie online muszą pojawić się we wszystkich lokalach do dnia 1 stycznia 2021 roku, zatem właściciele zyskali dodatkowe 6 miesięcy na zorganizowanie odpowiedniego sprzętu. Jaka kasa online jest najlepsza do potrzeb danego lokalu? Na co zwrócić uwagę i jak znaleźć złoty środek pomiędzy ceną a funkcjonalnością?

Czego wymaga gastronomia?

Wprowadzenie systemu kas fiskalnych online jest nowym obowiązkiem, jaki nakłada na właścicieli lokali gastronomicznych Ministerstwo Finansów. Dzięki temu systemowi, informacje na temat sprzedaży będą na bieżąco wysyłane do fiskusa. Wielu restauratorów może stanąć przed trudnym wyborem dotyczącym rodzaju sprzętu, na jaki warto się zdecydować. Czy powinna być to zwykła kasa fiskalna online, która jest rozwiązaniem tańszym, ale o dużo bardziej ograniczonych funkcjach? Czy też lepiej zainwestować w system gastronomiczny online, który daje szerokie spektrum możliwości, ale jego cena może być przerażająco wysoka? Na szczęście nie trzeba wybierać pomiędzy takimi skrajnościami. Są bowiem opcje, które zapewniają zarówno przystępne koszty zakupu oraz wysoką funkcjonalność. Należy jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu.

Kto nie musi mieć kasy?

Zanim przejdziemy do opisu kryteriów, jakimi należy się kierować przy wyborze kasy online, warto zaznaczyć, kogo nie obowiązują najnowsze przepisy. Zgodnie z ustawą, obowiązkiem tym nie są objęci właściciele działalności świadczących usługi wyżywienia na pokładzie samolotu lub o charakterze stołówki w placówkach udostępnianych dla uczniów, studentów, nauczycieli i personelu. Najnowsze przepisy nie obowiązują zatem przedszkoli, szkół, uczelni wyższych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Kasy fiskalne do gastronomii - jakie wybrać

Odpowiedzią na nowe problemy, jakie pojawiły się w związku ze zmianą przepisów prawnych, jest system Novitus, oferujący dwie wersje swoich produktów - Novitus Next oraz jego mniejszą odsłonę - Novitus One. Czym charakteryzują się te urządzenia i w jaki sposób wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom restauratorów? 

Novitus jest systemem bardzo intuicyjnym i łatwym w obsłudze. Daje możliwość skonfigurowania 6 paneli, po 30 przycisków każdy. Pomiędzy panelami można z łatwością przechodzić przesuwając palcem po ekranie. Panel stolików daje także możliwość umieszczenia dowolnej liczby stanowisk. Parametry techniczne nie są jednak najważniejsze, system ten jest przede wszystkim bardzo praktyczny. Możliwość rozdzielania paragonów pomiędzy dowolną ilość klientów przy danym stoliku w momencie składania zamówienia lub dopiero podczas płatności - żaden problem. Prowadzenie wielu otwartych rachunków jednocześnie, dodawanie do nich nowych artykułów. Łatwo dostępne opcje zapłaty w panelu głównym. Możliwość dodawania komentarzy do zamówienia, a także tworzenia konkretnych zestawów produktów. To tylko niektóre z rozwiązań.

Ponadto, Novitus umożliwia wystawianie paragonów z numerem NIP oraz późniejszych faktur na podstawie tych paragonów. Inteligentny system na bieżąco sprawdza, czy numer NIP jest prawidłowy, a także daje możliwość pobrania danych podatnika z GUS lub CEIDG oraz sprawdzenie, czy dana osoba jest aktywnym podatnikiem. Stanowi to znaczne ułatwienie i usprawnia obsługę klientów, ponieważ nie trzeba za każdym razem ręcznie wprowadzać danych nowej osoby.

Kasy fiskalne Novitus to jedyne tak funkcjonalne kasy na rynku. Są jednocześnie bardzo proste w obsłudze, zapewniają wiele opcji koniecznych w gastronomii, jak i również spełniają wszelkie wymogi dotyczące rozliczania rachunków. Ponadto są kompaktowe, wytrzymałe, posiadają duży i czytelny dotykowy ekran. Jest to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie łączące w sobie zarówno optymalną cenę, jak i wysoką jakość obsługi.Powiązane produkty

Powiązane posty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: