Od kiedy kasy online dla restauracji?

Autor     wrz 28, 2020     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Od kiedy kasy online dla restauracji?

W maju 2019 r. w życie weszły przepisy zobowiązujące przedsiębiorców do wymiany kas fiskalnych na nowej generacji kasy online. W skład pierwszej grupy zobowiązanej do dokonania zmian wchodziły warsztaty samochodowe, serwisy opon i stacje paliw. Aktualnie obowiązujące prawo wymaga stosowania nowego rodzaju kas właśnie od tych przedsiębiorstw. Wprowadzenie zmian w kolejnych grupach opóźniła pandemia COVID-19. Jak zmieniły się terminy i od kiedy kasy online dla restauracji

Na czym polega działanie nowych kas fiskalnych

Kasy fiskalne online mają zastąpić modele z elektronicznym zapisem kopii papierowych paragonów. Pomysł ma na celu ułatwienie kontroli urzędniczych. Dzięki połączeniu online, wszystkie dane dotyczące transakcji są automatycznie przesyłane do rejestru. Takie rozwiązanie niweluje konieczność kontrolowania paragonów przez urzędników. Łatwy dostęp do wszystkich informacji umożliwia zapobieganie wszelkim nieprawidłowościom. 

Od kiedy kasy online dla restauracji?

Restauracje znalazły się w drugiej grupie w kolejności zobowiązania do wprowadzenia zmian. Wyznaczony dla nich termin obejmuje również obiekty noclegowe i składy opału. Plan związany z wejściem w życie przepisów z 1 maja 2019 roku zakładał obowiązek wprowadzenia nowych kas w lokalach gastronomicznych od 1 lipca 2020. Ze względu na stan pandemii terminy dla kolejnych przedsiębiorców uległy zmianom. Aktualną odpowiedzią na pytanie o to, od kiedy kasy online dla restauracji, jest data 1 stycznia 2021 roku. Oznacza to, że od tego dnia nowy rodzaj kasy musi posiadać każdy, kto prowadzi działalność gastronomiczną, w której odbywa się rejestrowana sprzedaż na rzecz osób fizycznych. W skład następnej grupy, dla której termin zmian to 1 lipca 2021 wchodzą: zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, firmy budowlane, lekarze i stomatolodzy, prawnicy oraz kluby fitness.

Komu przysługują ulgi?

Przedsiębiorcy z branż zobowiązanych do wymiany urządzeń w określonym terminie mają możliwość skorzystania z dofinansowania. Zarówno właścicielom restauracji, jak i wszystkim pozostałym podatnikom, na których nałożona została konieczność zaopatrzenia się w kasy online w 2021 roku, przysługują ulgi.  Dofinansowanie może wynosić 90% ceny netto urządzenia. Osoby, które wyrażają chęć zakupu internetowej kasy fiskalnej, ale ich biznes nie jest objęty takim obowiązkiem, nie mogą skorzystać z dotacji.  

Gdzie zaopatrzyć się w nową kasę?

Firma SAS prowadzi sprzedaż kas fiskalnych sprawdzonych marek, takich jak Novitus i Elzab. Oprócz internetowego dokonania zakupu, oferuje możliwość skorzystania z usług salonów sprzedaży w wielu polskich miastach:

Kasy online Zielona Góra: nr tel. 68 320 80 70; obiekt przy ulicy Chmielnej 15;

Kasy online Poznań: nr tel. 61 872 40 20; adres: ul. Główna 31; 

Kasy online Gorzów Wielkopolski: nr tel. 95 732 06 93; adres to ul. Okólna 29.

Pracownicy firmy chętnie udzielą wszelkich szczegółowych informacji na temat oferty. Osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje dotyczące świadczenia usług również na terenie wielu mniejszych miast. 

Warto wcześniej pomyśleć o zmianie

Do początku 2021 roku zostało wprawdzie jeszcze trochę czasu, jednak zakupu warto dokonać już teraz. Nowoczesne kasy to nie tylko konieczność spełnienia wymogów, ale również wygoda użytkowania i bardziej bezpieczny wgląd w kwestie podatkowe. Na rynku wciąż dostępnych jest wiele modeli urządzeń, których wybór może ulegać zmniejszeniu wraz ze zbliżaniem się do wyznaczonego urzędowo terminu. Warto wspomnieć, że dofinansowanie na kasy online przysługuje również przedsiębiorcom, którzy korzystali z ulg przy zakupie kas z elektroniczną rejestracją paragonów. 
Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: