Śluza dezynfekcyjna - czym jest, jak działa i kiedy należy jej używać?

Autor     sty 8, 2021     Home , Rozwiązania dla handlu , Rozwiązania dla gastronomii , Rozwiązania dla biur , Porady    0 Komentarzy
Śluza dezynfekcyjna - czym jest, jak działa i kiedy należy jej używać?

Śluza dezynfekcyjna to specjalistyczne urządzenie, które służy do dezynfekcji osób, sprzętu oraz przedmiotów. Ten wyjątkowy wynalazek powstał przede wszystkim z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników służb medycznych, jednak z powodzeniem może być używany również przez inne osoby. Śluzy dezynfekcyjne, nazywane także komorami i kabinami do dezynfekcji oraz bramami dekontaminacyjnymi, są uznanym na świecie, nowoczesnym sposobem ochrony sanitarnej. Co warto wiedzieć na ich temat? 

Jak działa śluza dezynfekcyjna?

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów kabin do dezynfekcji, które różnią się wielkością i przeznaczeniem. Zasada działania pozostaje jednak taka sama. Śluza dezynfekcyjna ma zazwyczaj formę dużej bramy, którą umieszcza się przy wejściach do obiektów lub pomieszczeń. Rama jest wykonana ze stali nierdzewnej. Niektóre śluzy wykrywają ruch i działają automatycznie, a inne należy uruchomić specjalnym przyciskiem; są też takie, które posiadają obie te funkcje. Komora jest wyposażona w specjalne dysze, które wytwarzają drobną mgiełkę z płynu dezynfekcyjnego. Takie rozwiązanie pozwala na bardziej ekonomiczne zużycie środków odkażających, a jednocześnie zapewnia skuteczną i precyzyjną dezynfekcję. Osoba, która przechodzi przez śluzę, automatycznie zostaje poddana procesowi dezynfekcji, który trwa od kilku do kilkunastu sekund. Odkażeniu mogą podlegać także sprzęty czy obiekty umieszczone uprzednio w komorze. Profesjonalna śluza dezynfekcyjna powinna być wykonana z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody i silnych środków chemicznych. Na zewnątrz należy montować komory mrozoodporne, które sprawnie działają nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Śluza dezynfekcyjna - dla kogo jaki rodzaj?

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, producenci sprzętu medycznego i dezynfekującego oferują różne rodzaje kabin dekontaminacyjnych. Niektóre bramki są w pełni zautomatyzowane i mobilne, dlatego można dowolnie zmieniać ich położenie i umieszczać tam, gdzie akurat istnieje największe ryzyko zakażenia wirusami. Specjalistyczne śluzy dezynfekcyjne są przeznaczone dla placówek medycznych i umożliwiają dezynfekcję osób w kombinezonach, a także towarów i sprzętów. Kompletną śluzę do dezynfekcji z zabudową można znaleźć tutaj: https://www.sas24.pl/sluza-kompletna-z-zabudowa-do-dezynfekcji-osob-oraz-sprzetu-dm-7001-28122.html. Kabiny dezynfekcyjne mogą być używane wszędzie tam, gdzie występuje zwiększona wrażliwość na wirusy. Poza szpitalami i innymi placówkami medycznymi, często montowane są także w zakładach pracy, urzędach, miejscach użyteczności publicznej, wielkopowierzchniowych sklepach i centrach rozrywkowo-kulturalnych.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru komory do dezynfekcji?

Zakup śluzy dezynfekcyjnej to niemały wydatek i decyzja na lata, dlatego warto starannie przemyśleć swój wybór. Z reguły najbezpieczniej jest zakupić komorę doświadczonej i sprawdzonej firmy, która zajmuje się produkcją sprzętów medycznych i specjalistycznych. Jeśli producent działa na rynku co najmniej od kilku lat, nie trzeba obawiać się, czy po zakończeniu epidemii dalej będziemy mogli liczyć na serwis zakupionego urządzenia i możliwość otrzymania części zamiennych. Warto także dowiedzieć się, czy oferowana śluza dezynfekcyjna została już wypróbowana przez innych klientów, a jeśli tak - to z jakim rezultatem. Gdy urządzenie jest dobrze przetestowane i działa w innych miejscach bez zastrzeżeń, możemy być spokojni o jego jakość.

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: