Jak otworzyć sushi bar?

Autor     sie 30, 2019     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Jak otworzyć sushi bar?

Od jakiegoś czasu trwa moda na kuchnię japońską. Szczególnym powodzeniem cieszy się sushi. Właściciele gastronomii zastanawiają się często nad otwarciem lokali specjalizujących się w przyrządzaniu tej potrawy. Kuszące są zwłaszcza atrakcyjne zyski. Jednak nie każdy wie jak się przygotować do takiej inwestycji. Wymaga ona nie tylko wiedzy na temat japońskiej kuchni, ale także pewnych nakładów finansowych. Jak otworzyć sushi bar? Zaraz się dowiesz.

Wybierz lokalizację

Najdogodniejszym miejscem na otwarcie sushi baru są miasta, szczególnie w okolicy rynku bądź na starówce. Są to dobrze znane miejsca przez które przewija się mnóstwo ludzi, a więc zwiększa to szanse na zauważenie lokalu i pozyskanie klienta. Jest to kluczowa kwestia jeśli zastanawiasz się jak otworzyć sushi bar.

Dokładnie zapoznaj się z wymaganiami sanepidu

Każda gastronomia, w tym także sushi bar musi być zaopatrzony w łatwe do czyszczenia powierzchnie takie jak blaty, ściany czy podłogi. Ważny jest też dostęp do ciepłej oraz zimnej wody. Należy pamiętać, że mycie poszczególnych produktów nie może odbywać się w tym samym zlewie, a do higieny rąk konieczna jest osobna umywalka. Najważniejszymi dokumentami są: umowa najmu lokalu, umowę wywozu śmieci, badania wody, książeczki sanepidowskie pracowników, Księga HCCP sushi, a także lista składników alergennych.

Wyremontuj bar i zadbaj o jego wyposażenie

Warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który doradzi jak należy przebudować lokal i jaki wystrój będzie odpowiedni. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, by bar był dobrze wentylowany, trzeba zaopatrzyć się w sprzęt taki jak: lodówki, zamrażalniki, piece, zlewy oraz zmywarka. Istotne są również meble ze stali nierdzewnej, które łatwo utrzymać w czystości.

Zatrudnij kompetentny personel

Sukces sushi baru wiąże się także z kucharzem. Ważne jest, aby znał się na kuchni japońskiej. Dzięki temu mamy pewność, że usługi gastronomiczne są na najwyższym poziomie, a sushi wykonane jest profesjonalnie. Wiedza i doświadczenie są bardzo pożądane kiedy szuka się szefa kuchni - to od jego kompetencji zależy czy goście będą zadowoleni.

Razem czy osobno?

Otwierając bar sushi warto rozważyć następującą kwestię: prowadzić biznes samodzielnie czy przyłączyć się do sieci lokali? Samodzielny biznes poleca się osobom, które znają się na tym co robią, mają doświadczenie w tego typu gastronomiach. Ktoś kto debiutuje w branży powinien zastanowić się nad dołączeniem do sieci lokali. Dzięki temu właściciel lokalu może przyglądać się pracy innych i zdobywać cenne doświadczenie. Zmniejsza się także ryzyko poniesienia porażki. Trzeba mierzyć siły na zamiary i zastanowić się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami oraz umiejętnościami, aby podjąć tak ważną decyzję.

Zareklamuj się

Jeśli chcesz przyciągnąć jak najwięcej klientów, to stwórz reklamę. Najlepiej zlecić to profesjonalnej firmie reklamowej. Pomocne w promocji baru mogą być także ulotki- dzięki nim wieści o nowym lokalu rozejdą się do jak największej liczby odbiorców. Im więcej osób słyszy o nowym barze, tym większa szansa na pozyskanie klienta. Natomiast zadowolony klient będzie polecał to miejsce swoim znajomym i rodzinie, co zwiększy obroty.

Prowadzenie lokalu z kuchnią japońską to nie taka prosta sprawa, ale przy dużej cierpliwości można to zrobić. Nagrodą za wysiłek będą zadowoleni goście oraz wysokie zarobki.

Powiązane produkty

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (niewidoczny)
   Strona WWW: (URL z http://)
* Komentarz: