Zaopatrzenie restauracji - skąd brać najlepsze produkty?

Autor     lut 7, 2019     Home , Rozwiązania dla gastronomii    0 Komentarzy
Zaopatrzenie restauracji - skąd brać najlepsze produkty?

Zaopatrzenie restauracji w dobrej jakości produkty spożywcze jest jedną z podstaw jej działania. Poniżej podpowiemy, gdzie i jak znaleźć dostawców żywności oraz zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie lokalu.

Urządzanie restauracji

Na rynku znajdziesz wiele firm, które oferują urządzenia i meble stworzone specjalnie dla lokali gastronomicznych. Wykonanie mebli na wymiar wiąże się ze sporymi kosztami, które możesz ograniczyć używając gotowych rozwiązań. Zwróć uwagę na oferty leasingu sprzętów kuchennych i zorientuj się, czy wybrana firma obsługuje je w zakresie montażu, napraw i konserwacji. Pamiętaj również o sprawdzeniu zasad i czasu ważności gwarancji na urządzenia i meble.

Produkuj sam

Nie każdy może pozwolić sobie na pozyskiwanie żywności z przydomowego ogródka. Pomyśl jednak, czy nie jesteś w stanie samodzielnie produkować jedzenia - małych warzyw czy chociażby ziół. Świeżo zerwana nać pietruszki czy liść bazylii poprawi smak i atrakcyjność potrawy, zwłaszcza jeśli alternatywą jest suszony produkt z saszetki. Zawsze możesz również produkować przetwory - ekologiczne wyroby kupowane w słoikach osiągają często wysokie ceny, a nic nie stoi na przeszkodzie, by zredukować koszty przez własnoręczne przygotowywanie na przykład konfitur do mięs. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, koniecznie zaznacz to w menu! Własne przetwory i unikalne receptury przyciągają klientów.

Kupuj lokalnie

Jeśli w pobliżu Twojej restauracji znajduje się targ, na którym można kupić świeże warzywa, owoce czy jajka, dobrym pomysłem jest udanie się tam z szefem kuchni, a następnie oddelegowanie jednego z członków załogi do robienia tam regularnych zakupów. Na targu masz szansę nie tylko na znalezienie ekologicznych produktów w atrakcyjnych cenach, ale i nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcami. Nie wahaj się pytać o towary i zaproponować stałej współpracy osobie, której produkty spełniają Twoje oczekiwania. Podobnie jest w przypadku sklepów z zawężoną specjalizacją - jeśli uda Ci się znaleźć wyjątkowe produkty w pobliskiej masarni czy sklepie rybnym, dobrym rozwiązaniem będzie ustalenie stałych dostaw towaru do twojego lokalu. Tego typu umowa zazwyczaj pozwoli na negocjację cen.

Jeżeli szukasz oryginalnych produktów, postaraj się znaleźć lokalnych pasjonatów danego towaru. Może w okolicy znajduje się pasieka oferująca nietypowe miody albo ktoś tworzy niebanalne mieszanki przypraw? Zawsze możecie pomóc sobie wzajemnie w promocji swoich biznesów.

Zaopatrzenie restauracji u dostawców i hurtowników

Internet jest dobrym źródłem informacji o dostępnych w okolicy dostawcach towaru. W wielu przypadkach zapoznasz się z oferowanym przez firmę asortymentem poprzez jej stronę internetową, a jakość usług zweryfikujesz przez szukanie opinii klientów. Jeśli szukasz produktów z konkretnego regionu, zawęź pole poszukiwań i postaraj się odnaleźć dystrybutora specjalizującego się w danej kuchni - na rynku nie brakuje firm sprowadzających oryginalne towary z Włoch czy Hiszpanii. Sprawdzonego dostawcę mogą polecić ci także zaprzyjaźnieni restauratorzy.

Oczywiście popularnym sposobem na zaopatrzenie restauracji w niezbędne produkty jest kupowanie ich w hurtowniach. Sieci hurtowni działających na zasadzie supermarketu nierzadko są otwarte całodobowo i mają szeroki asortyment. Oferują one zwykle stosunkowo atrakcyjne ceny i coraz częściej realizują zamówienia z dostawą do lokalu.

Przeczytaj również na temat herbaty do restauracji.

Powiązane produkty

Zapytaj eksperta

4.8 /5
23 ocen